Şehit Uzman Çavuş Cebrail Acar, Konya'da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Konya'da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Jul 8, 2024 - 12:56
 0
Şehit Uzman Çavuş Cebrail Acar, Konya'da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehit Uzman Çavuş Cebrail Acar, Konya'da Son Yolculuğuna Uğurlandı

ŞEHİTLER ÖLMEZ / KONYA

Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan 33 yaşındaki Uzman Çavuş Cebrail Acar, Konya'nın Ereğli ilçesinde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığında gerçekleştirilen resmi törenin ardından Acar'ın naaşı, doğup büyüdüğü Ereğli'ye getirildi. Şehidin cenazesi, burada Camii Mahallesi'ndeki babaevine götürülerek ailesi, akrabaları ve komşularından helallik alındı. Helallik alınmasının ardından, Acar'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, askeri tören mangasınca Ulu Cami'ye getirildi.

Ulu Cami'deki törende, şehidin babası Cevat Acar, oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Acar'ın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Meydanbaşı Mezarlığı'na götürülerek dualar eşliğinde toprağa verildi.

Cenaze törenine, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer, CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, MHP Konya Milletvekili Konur Alp Koçak, Konya Valisi Vahdettin Özkan, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Uzman Çavuş Cebrail Acar, ülkemizin bağımsızlığı ve güvenliği için gösterdiği fedakarlık ve kahramanlıkla milletimizin gönlünde sonsuza kadar yaşayacak. Tüm Türkiye, bu kahraman evladını sonsuz minnet ve dualarla uğurladı. Mekanı cennet olsun.

www.sehitlerolmez.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow