Tunç Soyer'e şok suçlama; "2 Yıldır Aidat Topladılar, Tek Çivi Çakmadılar"

İzmir Büyükşehir'in Lüks Projesinde Büyük Şok…

May 7, 2024 - 14:03
 0
Tunç Soyer'e şok suçlama; "2 Yıldır Aidat Topladılar, Tek Çivi Çakmadılar"
"Büyükşehir'in Lüks Projesinde Büyük Şok… 2 Yıldır Aidat Topladılar, Tek Çivi Çakmadılar"
YEREL GÜNDEM / İZMİR
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin eski Başkan Tunç Soyer tarafından kurum personeline konut üretmek amacıyla Ege Şehir Planlama şirketi üzerinden arsa bağışıyla başlatılan projenin vatandaşlara açık bölümünde büyük şok yaşanıyor. Personel konutlarının inşaatı sürerken belediye arsasında vatandaşlara açık lüks konutların olacağı Murano City isimli projede 2 yıldır aidat toplanmasına rağmen tek çivi çakılmadı. 1 milyon liradan fazla ödeme yapan hak sahipleri, 2 yıldır inşaatın başlamasını bekliyor. 210 civarında lüks konutun yapılacağı lüks projede vaat edilen 3 yıllık teslim süresinin bitmesine 16 ay kalmasına rağmen tek bir çivi çakılmaması vatandaşları kara kara düşündürüyor. İnşaatın müteahhitliğini ise, İzmir Sanayici ve İş İnsnları Derneği (İZSİAD) Başkanı Hüseyin Cengiz’in ortakları arasında yer aldığı City Construction isimli firmanın yaptığı belirtiliyor.

TUGAY’A “EL AT” ÇAĞRISI

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Başkanı Cemil Tugay’a seslenen mağdur vatandaşlar, “Biz bu işe Büyükşehir Belediyesi ve şirketi Ege Şehir Planlama garantör olduğu için girdik. Ama 2 yıldır para ödememize rağmen inşaatın bir türlü başlamamasını anlayamıyoruz. CHP Genel Başkanlığı’na, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, Ege Şehir Planlama şirketine yaptığımız tüm başvurular sonuçsuz kaldı. Sesimizi duyan yok. Yeni Başkan Tugay’dan soruna el atmasını bekliyoruz” diye konuştu.

YÖNETİCİDEN “BAŞLIYORUZ” AÇIKLAMASI

www.erhangulenc.com, hak sahiplerinin şikayetleri üzerine konuyu buradaki projeyi yürüten ve belediye öncülüğünde kurulan İmece Konut Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Tatar ile görüştü. İnşaata başlama aşamasında Kahramanmaraş depreminin meydana geldiğini ve bu deprem nedeniyle inşaat mevzuatında önemli değişiklikler yapıldığını belirten Tatar, “O yüzden tüm plan ve projelerimizi yeniden çizdirdik. Üzerine yerel seçimler geldi. Belediye boyutunda bir duraklama oldu. Hüseyin Cengiz’e ait müteahhit firmanın da bir kusuru bulunmuyor. Ancak sonunda sorunları aştık. Ruhsatımızı aldık. Malzemelerimizi getirip proje alanına koyduk. Önümüzdeki hafta istinaf duvarlarının yapımına başlayacağız. Ardından da temel atacağız” dedi.

“2 YILDA BİTİRECEĞİZ” VAAADİ

Bu süreçte inşaat başlamadığı için 10-15 üyenin parasını faiziyle alıp ayrıldığını ifade eden Tatar, şunları söyledi: “Önümüzdeki ay genel kurulumuz var. Ek ödeme konusunda ne yapacağımızı Haziran ayındaki genel kurulumuzda üyelerimizle birlikte konuşup görüşeceğiz. Biz söz verdiğimiz tarihe denk gelecek şekilde burayı da belediye personeli için yapılan etapla aynı zamanda yani 2 yıl içinde bitirmeyi hedefliyoruz.”

www.yerelgundem.com

Kaynak: ErhanGulenc.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow