Ukraynalı Çocukların Azerbaycan'da Umut Dolu Tatili

Ukraynalı askerlerin çocukları Azerbaycan'da...

Jun 26, 2024 - 00:40
Jun 26, 2024 - 00:42
 0
Ukraynalı Çocukların Azerbaycan'da Umut Dolu Tatili

Ukraynalı Çocukların Azerbaycan'da Umut Dolu Tatili

YEREL GÜNDEM / AZERBAYCAN

Mikolaiv ve Herson bölgelerinden 30 çocuk, dün, 17 Haziran'da Azerbaycan'a dinlenmek üzere geldi. Bu tatil, savaşta hayatını kaybeden kahramanların çocukları, esir tutulanlar ve halen cephede ülkeyi savunanların çocukları için düzenlendi.

Ukrayna'nın Azerbaycan Büyükelçisi Yuriy Husev, Facebook sayfasında, savaşın dehşetini yaşayan çocukların misafirperver Azerbaycan'da dinlenip güç toplamak için geldiklerini belirtti. Husev, "Bu harika grubu ağırlarken özel bir sorumluluk ve mutluluk hissediyoruz çünkü her biri gerçek bir cesaret ve tükenmez ruh gücü örneğidir. Bu çocuklar en iyisini hak ediyor ve Azerbaycanlı dostlarımızla birlikte onların burada unutulmaz bir zaman geçirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Bu, Ukrayna'nın özgürlük mücadelesine destek vermede önemli bir adımdır ve bu sürece katılan Azerbaycan Cumhuriyeti'ne minnettarız" dedi.

Husev ayrıca, Ukrayna'nın Azerbaycan Büyükelçiliği ekibinin bu tatilin başarılı olması için elinden geleni yapacağını ve Azerbaycan'a gelen Ukraynalı çocuk gruplarının sayısını artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Bu ziyaret, Ukrayna Sosyal Politikalar Bakanlığı, Moldova Büyükelçiliği, Azerbaycan Büyükelçiliği, Azerbaycan'daki Ukrayna Büyükelçisi Yuriy Husev, Mikolaiv Bölgesel Askeri Yönetimi, "Mikolaiv Koruyucuları" STK'sı ve "Rumyaniy Khleb" fırınının gönüllüleri tarafından organize edildi.

Bu gezi, savaşın acısını çeken Ukraynalı çocuklara destek vermede önemli bir adım olarak görülüyor ve Ukrayna için bu zor zamanda güçlü bir uluslararası dayanışma ve işbirliğini gösteriyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow