Zelenskiy yeni komuta kademesiyle bir araya geldi

Askeri Liderlik Toplantılarla Yeniliklere Hazırlanıyor

Feb 11, 2024 - 14:38
 0
Zelenskiy yeni komuta kademesiyle bir araya geldi

Zelenskiy yeni komuta kademesiyle bir araya geldi

YEREL GÜNDEM / UKRAYNA

Savunma Kuvvetleri Yönetimi Yeniden Şekilleniyor: Askeri Liderlik Toplantılarla Yeniliklere Hazırlanıyor

Bugün, askeri liderlik ve hükümet yetkilileri arasında gerçekleştirilen yoğun toplantılarla, Savunma Kuvvetleri'nin yönetimindeki değişim ve güçlendirme süreci sürdü. Yapılan açıklamalara göre, artık yeni görevlere atanacak kişiler, orduda tanınan ve savunma ihtiyaçlarını iyi bilen deneyimli isimlerden oluşacak.

Başkomutan Yardımcıları pozisyonunda, Albay Vadim Sukharevsky insansız hava araçları ve dron teknolojilerinin geliştirilmesi alanında uzmanlaşacakken, Albay Andrey Lebedenko askeri teknoloji ve savaş sistemlerinin inovasyonu üzerine çalışacak. Yeni teknolojilerle ilgili net bir uygulama pratiği ise vurgulanan önemli bir nokta olarak belirtildi.

Genelkurmay Başkan Yardımcıları arasında, Tümgeneral Vladimir Gorbatyuk operasyonel çalışma, planlama ve yönetim konularında görevlendirilirken, Albay Alexey Shevchenko lojistik alanında çalışacak ve lojistik kalitesinin en üst seviyeye çıkarılmasını sağlayacak. Tümgeneral Mikhail Drapaty ise askerlerin nitelikli eğitimi ve hazırlığından sorumlu olacak.

Savaş komutanları, savaş birimleri ve birliklerin eğitimini ve savaş eylemlerinin değerlendirilmesini ve analizini gerçekleştiren deneyimli isimlerin, Ukrayna Savunma Kuvvetleri'nin başarısı için önemli olduğu vurgulandı.

Son olarak yapılan açıklamada, "Tüm askerlerimize şan olsun! Tüm halkımıza şan olsun! Slava Ukrayini!" ifadelerine yer verildi.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow