15 Temmuz Hain Darbe Girişimi, Gezi'nin devamı mıydı?

FETÖ, CHP, Geziciler ve HDP'liler el ele vererek 15 Temmuz'da Türk Milletine kumpas mı kurdu?

Jun 22, 2024 - 19:17
Jun 22, 2024 - 20:22
 0
15 Temmuz  Hain Darbe Girişimi, Gezi'nin devamı mıydı?

YUSUF İNAN YAZDI...

15 Temmuz  Hain Darbe Girişimi, Gezi'nin devamı mıydı?

Cevheri Güven'in önce yayınlayıp sonra yayından kaldırdığı videosu Türkiye'de yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Almanya’da yaşayan gazeteci Cevheri Güven yayınladığı son videosunda, "Kemalistler" ile FETÖ arasında Gezi süreciyle başlayıp, 17/25 Aralık operasyonlarıyla devam eden bir "ittifak" kurulduğunu ileri sürdü.

17/25 Aralık kumpasını FETÖ’nün gerçekleştirdiğini, Gezi kalkışmasını düzenleyen sekülerlerle ittifak kurduklarını söyleyen Güven daha sonra FETÖ'nün kiminle ittifak kurduğuna dair ipucu verdi. Güven, Enis Berberoğlu ile Can Dündar’ın Cumhuriyet ve Hürriyet’te yaptığı "MİT Tırları" ile ilgili haberleri kast ederek, “Gülen grubunun ortaya çıkardığı devletin içindeki suçlar, ardı ardına seküler kesimi temsil eden Cumhuriyet gazetesinde, Hürriyet gazetesinde manşet oldu” dedi.

Güven, “Bugün TV’nin yayınının kapatıldığı, Zaman gazetesine baskın düzenlendiği gün boyunca CHP’liler, HDP’liler, toplumun seküler kesimindeki insanlar, en önemli seküler yazarlar hepsi oraya gittiler. Bu birliktelik büyük işbirliğiydi” dedi.

Cevheri Güven'in "Cumhuriyet" ve "Hürriyet" gazetelerinin isimlerini vererek ve "CHP’liler", "HDP’liler" diye adres göstererek yaptığı "FETÖ işbirliği" ifşası de doğal olarak hangi CHP'liler ve HDP'liler sorusunu beraberinde getirdi. Zaman Gazetesi için düzenlenen "destek" eylemlerine katılan bir CHP milletvekili, Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevlendirmesiyle eylemlere katıldığını açıklamıştı.

Bu açıklamalar 15 Temmuz hain darbe girişimin arkasında da bunlar var anlamına mı geliyor?

FETÖ, CHP, Geziciler ve HDP'liler el ele vererek 15 Temmuz'da Türk Milletine kumpas mı kurdu?

Cevheri Güven'in sonradan silinen videosuna alel acele verilen cevaplar, büyük bir tedirginliği mi, suç üstü halini mi işaret ediyor?

Bank Asya'nın önünden geçenler, ilgisiz insanlar, FETÖ ile mahkemelik olanlar FETÖ suçlaması ile yargılanırken, Pensilvanya müdavimleri, FETÖ'nün adliyelerde koruma altına aldığı CHP'liler soruşturma bile geçirmedi.

Ak Parti kurucuları FETÖ ile suçlanırken, CHP'den FETÖ suçlaması ile yargılananların sayısı sadece 20 civarında. Onlar da adliyelerde özenle korundu, bir kaç ay içinde tahliye edildiler.

FETÖ ile üst düzey telefon iletişimi olan CHP'li Belediye Başkanı Burak Oğuz, mükafaat gibi bir yargılama ile evine gönderildi.

Ak Parti kurucuları ve Ak Parti tabanı ise adliyelerden, cezaevlerinden evine dönemedi.

Cevheri Güven bu videoyu neden şimdi yayınladı ve neden yayından kaldırdı?

Cevheri Güven daha önce de MİT tarafından hazırlanan FETÖ raporunu en ince ayrıntısına kadar yayınlamıştı. MİT'in hazırladığını iddia ettiği raporda yüzlerce milletvekili ve bakanın olduğunu ileri sürmüştü. Raporda adı geçen Ak Parti milletvekili ve bakanların fişlendiğini iddia etmişti.

Ben de bu konuda İzmir Adliyesinde bu dosyalarla ilgili operasyon hazırlığı yapıldığını yazdığım için susturulmuştum.

Cevheri Güven'in açıklamaları neyin habercisi?

FETÖ, iş birliği yaptığı yapıları, 15 Temmuz'da Türk Milletine kumpas kurdukları paydaşlarını deşifre mi ediyor?

Gezi Davası ile FETÖ davaları birleşecek mi?

15 Temmuz hain darbe girişimini çaycıya, çorbacıya ve çoluk çocuğun üstüne yıkan FETÖ ve paydaşları kendi içinde kavgaya mı başladı?

İzmir'de finansmanı FETÖ tarafından sağlanan internet haber siteleri, yerel gazeteler, televizyon kanalları soruşturma bile geçirmezken, FETÖ ile mahkemelik olan gazeteciler FETÖ ile suçlanmıştı.

İzmir'de FETÖ medya yapılanması hala faal bir şekilde yayın hayatlarına devam ediyor.

O medya kuruluşları devletten ilan ve reklam bile alıyor.

Neler oluyor?

Türk Adaletinin suçu garibana yıktığı, FETÖ ve paydaşları İlahi Adalet'e hesap vermek için gün mü sayıyor?

Cevheri Güven, bir gece ansızın bir video daha yayınlayarak, Doğu Perinçek ve Ulusalcıları da, Türkan Saylan ekibini de paydaşlarımız diyerek deşifre eder mi?

Ak Parti ve Başkan Erdoğan'ın arkasındaki halk desteğini eritmek için!

Ak Parti ve Başkan Erdoğan'ın arkasındaki halk desteğini eritmek için, FETÖ soruşturmalarını masum insanlara yönlendiren, hukuk ihlallerini körükleyen hakim ve savcıların isim listesini de  yayınlar mı? 

İzmir'de FETÖ ile işbirliği yapan CHP il ve ilçe başkanlarını, CHP'li Belediye Başkanlarını ve işbirliklerine dair bilgi ve belgeleri de açıklar mı?

Orkide'nin sahibi Ahmet Küçükbay ile Bornova'da üst düzey mütevelli heyetinde yönetici olan CHP'li İzmir Belediye Başkanı'nı ve İzmir'deki  paydaş belediye başkanlarının adını da verir mi?

İzmir'de belediyeleri CHP'li başkanlarla birlikte biz yönettik der mi?

"Ak Parti İzmir İl Başkanı'nın çalıştığı şirkette CHP'li belediyelerden ihale vererek, FETÖ soruşturmalarını Ak Parti'ye, Ak Parti kurucularına ve FETÖ muhaliflerine yönlendirdik", der mi?

"İş birliğimiz çerçevesinde, CHP'li belediye başkanlarının, CHP milletvekilerinin ve CHP İzmir İl Başkanı'nın adliyelerdeki dosyalarından akladık", der mi?

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun villasını haber yapan Yerel Gündem gazetesine reklam verilmesini engelledik, şirketini batırdık", der mi?

"Ak Parti ve Tayyip Erdoğan'ın arkasındaki halk desteğini eritmek için, gariban insanların telefonlarına Bylock yükletip yargılanmalarını biz sağladık, Türk Milletine tuzak kurduk", der mi?

"Ukrayna'da kendi yapılanmamızı korumak, adak ve kurban pazarının önündeki engeli kaldırmak için CHP'li, Türkan Saylan ekibi, Kemalist ve HDP'li paydaşlarımızla iş birliği yaptık, Ak Parti kurucusu gazeteci ve iş insanı hakkında sahte FETÖ ihbarı yaptık, kasamıza milyon dolar aktardık, Ukrayna'da dalgalanan Türk bayrağını indirdik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarını indirdik",  der mi?

Bekleyelim!

Sabır gösterelim.

İlahi Adalet bir gün, mutlaka hükmünü icra edecektir...

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow