AKP’nin yeni planını açıkladı: Kavala ve Gezi detayı…

AKP kuruluş ayarlarına mı dönüyor?

Apr 17, 2024 - 11:37
 0
AKP’nin yeni planını açıkladı: Kavala ve Gezi detayı…

AKP’nin yeni planını açıkladı: Kavala ve Gezi detayı… Odatv fena yakaladı… Bülent Arınç bunu beğenecek

İktidara yakın Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’nin kuruluş dönemi ilkelerine geri döneceğini yazdı. Selvi; Osman Kavala ve Gezicilerin hapiste tutulmasının AKP’ye fayda sağlamadığını ifade etti.

İktidara yakın Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında AKP’nin kuruluş dönemi ilkelerine geri döneceğini yazdı. Artık iklimin değişmesi ve baharın gelmesi gerektiğini kaydeden Selvi, “Osman Kavala’nın hapiste tutulmasının, Gezicilerin yıllarca hapis yatacak olmasının Türkiye’ye ne yararı var? AK Parti’ye ne fayda sağlıyor?”

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, 2020 yılında HaberTürk TV'de katıldığı programda, eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tahliye olabileceğini ve iş insanı Osman Kavala'nın tutuklu kalmasına hayret ettiğini söylemişti.

Bunun üzerine Abdulkadir Selvi, köşe yazısında Erdoğan’ın Arınç’a yönelik söylediği sözleri de hatırlatarak şunları yazmıştı:

Erdoğan siyasi feraseti yüksek bir lider. Bülent Arınç’a yanıt verirken, bir yandan fitne uyarısında bulundu. “Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan kimi bireysel açıklamalar ile yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi açıklamaları hükümetimizle, partimizle ilişkili hale getirilemez” dedi.”

ARINÇ'A SORDUK

Görüşlerini almak için aradığımız Bülent Arınç ise konuyla ilgili konuşmak istemediğini ifade etti.

odatv.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow