BU YIL DA MANSUR BEY MECLİSTE YOK!

“ANKARA NEREDEN NEREYE GELDİ!”

Nov 21, 2023 - 20:35
 0
BU YIL DA MANSUR BEY MECLİSTE YOK!

BAŞKAN OĞUZ ABB KASIM AYI MECLİS TOPLANTISINDA ABB BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’I HEDEF ALDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Kasım Ayı Meclisi, bütçe oturumlarını sürdürüyor. Bütçe görüşmelerinin 15.birleşim 2.oturumunda söz alan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ABB bütçesinin görüşüldüğü toplantıda ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın toplantıdan ayrılmasına sitemde bulundu. Ankara’yı ve Ankaralıyı ilgilendiren birçok konunun altını çizen Oğuz, dört buçuk yılda Ankara’da bir hizmet yapılmadığına vurgu yaptı.

YEREL GÜNDEY / ANKARA

BU YIL DA MANSUR BEY MECLİSTE YOK!

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, bütçe görüşmelerinin konuşulduğu Ankara Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nda ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef aldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bütçe görüşmeleri sırasında Büyükşehir Meclisi’ni terk eden Mansur Yavaş’a sert sözlerle eleştiride bulundu.

“ANKARA’NIN YEREL YÖNETİMLER TARİHİNDE KENDİ BÜTÇESİ GÖRÜŞÜLÜRKEN MECLİSTE BULUNMAYAN KAÇ TANE BELEDİYE BAŞKANI VARDIR”

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın her yıl bütçe görüşmelerinde mecliste bulunmamasına atıfta bulunan Başkan Oğuz; “Ankara’nın yerel yönetimler tarihinde kendi bütçesi görüşülürken mecliste bulunmayan kaç tane belediye başkanı vardır?” sorusunu meclise yöneltti. “Bu etik değildir” dedi.

“MANSUR BEY 4 BUÇUK YILDIR KADRO KURAMADI”

Başkan Oğuz, göreve geldiği günden bu yana bir türlü kendi kadrosunu kuramayan Yavaş’a eleştiri oklarını yöneltti.

“Mansur Bey dört buçuk yıldır kadro kuramadı, söyleye söyleye dilimizde tüy bitti. Bir Daire Başkanlığında yedi defa değişim olur mu, bir genel müdürlükte yedi defa değişim olur mu, hiç değişmeyen daire Başkanlığı’nda üç dört tane arkadaşımız değişmiş dört buçuk yılda. Osmanlı’nın gerileyip çöktüğü zamanlar ne zamanlar değerli kardeşlerim, en fazla sadrazam değiştirdiği zamanlar. Maşallah Mansur Bey geldiğinden beri değiştire değiştire bir türlü doyamadı ama kadro kuramadınız.”

“SONUÇTA İŞ ÜRETEMİYORSUNUZ! MUHATAP BULAMIYORSUNUZ!”

Serhat Oğuz, kadrolardaki sık sık gerçekleşen kadro değişikliklerinin kurumların devamlılığı açısından kötü olduğunu dile getirerek bu durumun hem iş üretmekte hem de kurum içinde muhatap bulmakta

zorluk çıkardığını ifade etti. Başkan Oğuz, “Mansur Beyin kaderi bu! İçine girdiği ittifak onu bu şekilde bu meclisi bu belediyeyi idare etmeye mahkûm kılıyor!” dedi.

“HALKEKMEĞİN YEDİ TANE DEĞİŞEN GENEL MÜDÜRÜ HAYAL ÜRÜNÜ ZATEN”

Halk ekmeğin sürekli değişen müdürlerini işaret eden Belediye Başkanı Serhat Oğuz: “Halk Ekmek’in yedi tane değişen genel müdürü hayal ürünü, çizgi film zaten, onlar gerçek değil. Ankaralı bunu görüyor. Dolayısıyla Ankara’nın memnun olduğunu Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da söylüyordu, şimdi evinde torun seviyor torun, merak etme 31 Mart akşamı Mansur Yavaş da evinde torun sevecek” dedi.

“SOSYAL YARDIM VERDİĞİNİZ İNSANLARIN ONURUNU KIRDINIZ”

Başkan Oğuz, ABB’nin ASKİ’nin gerçekleşmeyen su indirimini bahane ederek ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımını kesmesi hakkında da konuştu. Oğuz, “ASKİ’nin henüz gerçekleşmeyen su indirimlerini bahane ederek acele bir şekilde vatandaşlara mesaj attınız. Sosyal yardımları kesiyoruz dediniz, tarımsal hibeleri kesiyoruz dediniz, bu insanların duygularıyla oynadınız. Yanlış yapıyorsunuz Sayın Başkan dedik hatırlarsanız ve üç ay içerisinde bunların geri vereceksiniz dedik. Maalesef sosyal yardımları çocuk oyuncağına çevirdiniz, insanlara üç ay içerisinde üç defa sosyal yardımları kesiyoruz mesajı gönderdiniz bir insan daha nasıl rencide edilebilir değerli kardeşlerim. Sayın Yaşar Neslihanoğlu diyor ya ‘sağ elin verdiğini sol el görmeyecek’ diye, öyleyse o mesajlar niye atıldı Sayın Neslihanoğlu. Sosyal yardım verdiğiniz insanların onurunu kırdınız. Maalesef sosyal yardım konusunda da sınıfta kaldınız” dedi.

“ANADOLU İNSANININ O İRFANI ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMDE GALİP GELECEK”

Muhalefetin sürekli olarak anket algısı üzerinden gittiğine vurgu yapan Başkan Oğuz: “Anketleri görüyoruz diyorlar! Gördük anketleri! %60 gösteren anketler ne oldu! Kılıçdaroğlu evde torun seviyor! Siz anket gerçeklerine inanıyor olabilirsiniz, ama biz Anadolu insanının irfanına inanıyoruz” dedi.

“MANSUR YAVAŞIN KARŞISINA CUMHUR İTTİFAKIMIZ ÇIKARTACAK ADAY BULAMIYORMUŞ! “

Başkan Oğuz, muhalefetin Mansur Yavaş’ın karşısında aday yok algısına da cevap verdi. “Mansur Yavaş’ın karşısına çıkartacak aday bulamıyormuş Cumhur İttifakı. Bu Yaşar Bey’in sözü benim sözüm değil. İttifakımızın liderleri bir işaret versin bakın kaç tane babayiğit çıkacak. El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu gülle sanırmış. O zaman göreceksiniz!” dedi.

“ANKARA NEREDEN NEREYE GELDİ!”

Geçmiş dönemlerinde projeleri ve çalışmaları ile bilinen ABB’nin şu anki durumu için Başkan Oğuz: “Ankara nereden nereye geldi! Eser ve proje üreterek var olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından, meclisten kaçarak basından medyadan saklanarak var olma mücadelesi veren soyut belediye başkanlığı modeline geçmiştir.” dedi.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow