CHP'nin ve Özgür Özel'in en büyük sorunu İzmir!

CHP, şimdi İzmir'de kendi içinde savaşıyor.

May 3, 2024 - 23:26
 0
CHP'nin ve Özgür Özel'in en büyük sorunu İzmir!

YUSUF İNAN YAZDI...

CHP'nin ve Özgür Özel'in en büyük sorunu İzmir!

İzmir'deki CHP'li Belediye Başkanları suçlarını ve beceriksizliklerini örtmenin kolay yolunu biliyor. Eleştirilere "yandaş", "CHP düşmanı" diyor ve eleştirel haberleri etkisizleştiriyorlar. CHP tabanı da ilginç... Yolsuzluklarla, usulsüzlükle anılan bürokratlara, partililere ve belediye başkanlarına sahip çıkıyorlar. Böyle bir CHP, Türkiye'de iktidar olamaz!

Türk Milleti, CHP'nin iktidarda olduğu şehirlerdeki icraatlarına bakıyor. Başarı varsa, arkasından gidiyor. Başarı yoksa, mührü CHP'ye vermiyor...

CHP'nin 31 Mart 2024 yerel seçimlerindeki başarısı, Ankara ve İstanbul Belediye Başkanlarının başarılarının meyvesidir. CHP, bu fırsatı kaçırmak istemiyorsa, İzmir'de de kör talihini yenmelidir. İzmir, doğal güzellikleri nedeniyle gündemde, CHP'li Belediye Başkanlarının başarısı ile değil. İzmir'in kaybı, CHP'li başkanların başarısızlığı ve duyarsızlığı nedeniyledir.

CHP, şimdi İzmir'de kendi içinde savaşıyor. O nedenle CHP içindeki kirli çamaşırlar, usulsüzlük dosyaları ortaya saçılıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Cemil Tugay ile ilgili dosyalar elden ele dolaşıyor. İzmir'deki belediye başkanlıklarında koltuk kapmaca oynanıyor. CHP Genel Merkezi İzmir'e gerçek anlamda profesyonel bir Genel Sekreter ataması yapmadığı sürece İzmir CHP'yi dibe çekecektir.

Cemil Tugay İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı tek başına yönetemez. Çünkü, Cemil Tugay CHP kilikleri tarafından parsellenmiş durumda. Biri sağ kolunu kapmış, biri sol kolunu, biri sağ ve sol bacağını vs. Cemil Tugay'ın bu durumda İzmir'i yönetmesi, İzmir'in sorunlarını çözmesi mümkün değil.

İzmir'deki gazeteciler bu sorunları yazmaz. Daha doğrusu yazamaz. Gazeteciler susturuldu diye, kolay susturulabiliyor diye, reklam sorunların üstünü örtüyor diye yok sayılamaz.

CHP'li meclis üyesi Aybars Yıldırım'ın eşine ait RESİDANS'ın yıkım kararı 3 yıl önce çıkmasına rağmen yıkmayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Tiny House'ları yıkıyor. Hem de mahkeme kararını beklemeden.

Yeni CHP buysa, büyük fiyasko! Eski CHP'yi biliyoruz... Yerel Gündem gazetesine zabıta gönderen zihniyeti, tabelasını indiren, indirilmiş tabelaya ceza yazan zihniyeti biliyoruz.

Özgür Özel ve CHP Yönetimi artık gerçekleri görmek zorunda... Parti sözcüsü Deniz Yücel İzmir'de ne olup bittiğini en iyi bilen üst düzey CHP yönetici. Sorunların kaynağını biliyor. İzmir'den çıkacak yangının CHP Genel Merkezini yakacağını da biliyordur.

İster önlem alırsınız, ister almazsınız... Orası CHP'nin sorunu... Biz gerçekleri yazmaya devam edeceğiz! Reklam korkumuz yok. 24 yıldır olmadığı gibi...

Özgür Özel ve Deniz Yücel'den bir isteğim var. Birgün, kimseye söylemeden, tebdili kıyafetle İzmir'e gelseler, şehri gezip ne durumda olduğunu kendi gözleriyle görseler çok isabetli bir iş yapmış olurlar. Havaalanından İzmir otogarına, oradan Doğanlar'a, Doğanlardan Bornova'ya gitseler, üniversite öğrencilerinin mezbele kafelerde ve restoranlardaki utanılacak halini görseler. Oradan da Bornova Belediye Başkanlığı'na gidip eski ve yeni başkana madalya taksalar.

Buca, Karabağlar, Bozyaka, Bostanlı, Çiğli ve Gümüşpala'yı ziyaret etseler, sokaklarında gezseler. CHP'nin örnek belediyeciliğini görüp gurur duysalar...

Bunu yaparlarsa, İzmirliler çok mutlu olacak! Hem de çok şaşıracak...

İzmir'e uzak bir CHP, Türkiye'ye ve Türk Milleti'ne uzak demektir! CHP İzmir'de destan yazmadan Türkiye'de iktidar olamaz!

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow