Cübbeli Ahmet açıkladı: Kime tabi oluyoruz

CÜBBELİ'NİN İSTEDİĞİ OLMADI

Apr 24, 2024 - 02:09
 0
Cübbeli Ahmet açıkladı: Kime tabi oluyoruz

Cübbeli Ahmet açıkladı: Kime tabi oluyoruz

İsmailağa Cemaati’nden Cübbeli Ahmet Hoca cemaatin lideri Hasan Kılıç’ın ölümünden sonra İbrahim Uslu’yu destekleyeceklerini açıkladı.

İsmailağa Cemaati lideri Hasan Kılıç 93 yaşında hayatını kaybetti. Cemaatin kendi içinde yeni bir lider seçeceği belirtilirken Cübbeli Ahmet Youtube hesabından bir video yayınladı.

“Merhûm Hasan Efendi Hocamızdan Sonra Mahmûd Efendi Hazretleri'nin Vekillerinin Emîri Olarak Kime Tâbi Oluyoruz?” başlığıyla yayınlanan videoda Cübbeli Ahmet Hoca, İsmailağa Cemaati’nin yeni şeyhi olarak Denizli vekili İbrahim Uslu’yu ilan etti.

Cübbeli Ahmet açıkladı: Kime tabi oluyoruz - Resim : 1

Hüseyin Avni, Mustafa Özşimşekler ve Emre Altınkum ile birlikte Cübbeli Ahmet Hoca, “Onu başımıza emir seçtiğimize dair arzuhalde bulunduk. Kendisi istihare yaptı, bunun neticesinde kabul buyurdular” dedi.

İsmailağa Cemaati’nin kurucusu Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefatının ardından cemaate Hasan Kılıç liderlik ediyordu. Kılıç, 93 yaşında vefat etti.

İbrahim Uslu, Kayseri’nin Yahyalı ilçesi Mustafabeyli köyünde 1940'ta dünyaya geldi. 1954 yılında Gönenli Mehmet Efendi ile tanıştı. 1957 senesine kadar emekli Binbaşı Tevfik Uysaler’den tefsir dersi aldı. Aynı yıl dönemin İsmailağa cemaatinin şeyhi Mahmut Ustaoğlu ile tanıştı ve İsmailağa tarikatına girdi.

23 Nisan 2024 günü Cübbeli Ahmet, İbrahim Uslu'yu desteklediklerini açıkladı.

CÜBBELİ'NİN İSTEDİĞİ OLMADI

İsmailağa Cemaati'nin lideri Hasan Kılıç'ın vefatı sonrası gerçekleştirilen cenaze namazının ardından, cemaatin yeni lideri Fikri Doğan olarak duyuruldu. Cenazede yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Hasan Efendi Hazretimizin tensibiyle teklifiyle camiamızın başında cenaze namazını kıldıran, Efendi Hazretimizin arkasından onun yaş haddinden emekli oluşunun peşinde, Efendi Hazretimiz tarafından İsmailağa Cami-i Şerifi'nde imam olarak görev yapan kıymetli Fikri Doğan Hocamız, Hasan Efendi Hazretimizin yerine halifesi olarak taayyün edilmiştir. Bunu bütün camiamıza, sizlere arz ederim."

odatv.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow