Engelli Patili Dostlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi Barınağında Güvenle Yaşıyor

Mersin'de bir Osmanlı geleneği daha hayata geçiriliyor!

Dec 3, 2023 - 13:47
 0
Engelli Patili Dostlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi Barınağında Güvenle Yaşıyor

Engelli Patili Dostlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi Barınağında Güvenle Yaşıyor

YEREL GÜNDEM / MERSİN

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, engelli patili dostların güvenli bir yuva bulmasına aracılık ediyor. Doğuştan veya geçirdikleri kazalar sonrasında engelli kalan ve merkeze getirilen patili dostlar, özenli bakım ve rehabilitasyon sürecinin ardından sevgi dolu yuvalara yerleştiriliyor.

Görme engelli Çakıl ve Aşil, barınağın bu özel hizmetlerinden faydalanan dostlardan sadece ikisi. Çakıl, sahibinin yurtdışına taşınması nedeniyle barınağa bırakıldı, Aşil ise zorlu sokak koşullarında yaşam mücadelesi vermiş bir köpek. Engelli olmaları sebebiyle bakımları zor olan bu dostlar, barınağın personeli tarafından gösterilen özveri sayesinde huzurlu bir hayat sürdürüyor.

Aşil'in ağır sağlık sorunlarına rağmen hayata savaşarak tutunmasının ardında yatan hikayesini anlatan Mersin Büyükşehir Belediyesi Barınağı Veteriner Sağlık Teknikeri Mürşide Gökdurna, Aşil'in tedavi sürecini ve uyumunu anlattı. Aşil'in özel bir ilgi gerektirdiğini belirten Gökdurna, onu sahiplenecek ve bakımını üstlenecek kişilere seslendi.

Diğer konukları Çakıl ise yurtdışına giden sahibi tarafından bırakıldı. İlk geldiğinde hırçın olan Çakıl, zamanla ortama ve personeline alışarak uyum sağlamış durumda. Gökdurna, Çakıl'ın ev ortamına alışık olduğunu ve özel bir ilgi istediğini vurgulayarak, onu sahiplenecek kişilerin dikkatli ve sevgi dolu bir bakım sağlamalarını beklediklerini ifade etti.

Gökdurna, vatandaşlara barınağı ziyaret etmeleri, patili dostları görmeleri, bilgi almaları ve sahiplenmeleri için çağrıda bulunarak, bu özel hayvanların iyi bir yuva bulmalarına katkı sağlamaya davet etti.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow