Erdoğan'ın Aklı İstanbul'da

Erdoğan'ın Aklı İstanbul'da: İl Başkanlarına 'Yerel Seçim' Mesajı Verdi

Nov 30, 2023 - 17:53
 0
Erdoğan'ın Aklı İstanbul'da

Erdoğan'ın Aklı İstanbul'da

Erdoğan'ın Aklı İstanbul'da: İl Başkanlarına 'Yerel Seçim' Mesajı Verdi

YEREL GÜNDEM /ANKARA

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yerel seçimlere dair önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, seçim takviminin AKP'nin öncelikleri doğrultusunda ilerlediğini belirtirken, kamu görevlilerinin istifa süresinin dolmasının ardından meclis üyeliği için başvuruların 3 Aralık'a kadar alınacağını ifade etti.

Cumhur İttifakı Vurgusu: Erdoğan, Cumhur İttifakı'na vurgu yaparak, MHP ile görüşmelerin olumlu bir şekilde devam ettiğini ve bu görüşmelerin karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesinde gerçekleştiğini söyledi. Erdoğan, Cumhur İttifakı'nı 15 Temmuz'da meydanlarda kurulan bir ittifak olarak nitelendirerek, geleceğe taşınması konusundaki kararlılıklarını dile getirdi.

İstanbul ve Ankara Hedef: Erdoğan, özellikle İstanbul ve Ankara'nın yanı sıra beş yıldır hizmetsizlikle boğuşan şehirlerin, gerçek belediyecilikle buluşturulması hedeflerini paylaştı. "Yeniden İstanbul" ifadesini grup toplantısında dile getirerek, bu mücadelenin parolalarından biri olacağını belirtti.

İBB'yi Hedef Aldı: İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni hedef alan Erdoğan, CHP zihniyetindeki eski günlerin İstanbul'u olumsuz etkilediğini ve yapılan projeleri devam ettiremediklerini iddia etti. İstanbul'un hizmete muhtaç bir duruma geldiğini savunan Erdoğan, CHP'li belediyelerin yetersiz olduğunu dile getirdi.

Ekonomik Değerlendirme: Ekonomiye dair değerlendirmelerde de bulunan Erdoğan, Covid-19 salgını ve Rusya-Ukrayna savaşı kaynaklı ekonomik krizin olumsuz etkileriyle mücadele ettiklerini söyledi. Ekonomideki dengelerin tekrar kurulmasının zaman aldığını ifade eden Erdoğan, istihdam ve yatırım odağını kaybetmeden ekonominin enflasyon belasından kurtarılmasına yönelik programları uyguladıklarını belirtti.

Aday Belirleme Süreci: Partisinin belediye başkan adaylarını belirleme konusuna da değinen Erdoğan, bu vizyona uymayan isimlerin bayrak yarışı yaklaşımıyla değiştirileceğini söyledi. Erdoğan, aday belirleme sürecinde kişisel ve siyasi hesapların önüne geçilmesi gerektiğini vurgulayarak, partisinde hiç kimsenin layüsel olmadığını ifade etti.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow