GÜLBEN ERGEN: “ÇOCUKLAR GÜLSÜN DİYE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Zirvede Çocuklar Gülsün Diye Derneği Anlatıldı

Dec 3, 2023 - 14:07
 0
GÜLBEN ERGEN: “ÇOCUKLAR GÜLSÜN DİYE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM”

GÜLBEN ERGEN: “ÇOCUKLAR GÜLSÜN DİYE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM”

YEREL GÜNDEM / KIBRIS

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde düzenlenen "İş’te Kadınlar 3. Zirvesi"ne katılan Gülben Ergen, "Çocuklar Gülsün Diye" derneğiyle yaptığı çalışmalardan ötürü bir plaketle onurlandırıldı. Ergen, duygusal bir konuşma yaparak çocuklar için çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Gülben Ergen, "İş’te Kadınlar 3. Zirvesi"nde Onurlandırıldı

Ünlü sanatçı Gülben Ergen, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde düzenlenen "İş’te Kadınlar 3. Zirvesi"ne katıldı. "Çocuklar Gülsün Diye" derneğiyle yaptığı önemli çalışmalar nedeniyle bir plaketle ödüllendirilen Ergen, duygusal bir konuşma gerçekleştirdi.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği'nin Başkanlığını Yapan Ergen'in Projeleri

Gülben Ergen, 2010 yılında başlattığı "Çocuklar Gülsün Diye" kampanyasının devamında Çocuklar Gülsün Diye Derneği'ni kurdu. Dernek, Türkiye genelinde okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmayı hedefleyen bir misyon üstlenmiştir. Bugüne kadar 39 anaokulu inşaatını tamamlayan dernek, içlerini çağdaş eğitim için gerekli tüm materyallerle donatarak Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim etmiştir. Ayrıca, çocukların evlerinden okullarına güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla anaokullarına servis araçları temin etmiştir. Dernek, bağışlar ve gönüllülerin desteğiyle toplam 139.787 adet oyuncak, kitap ve kırtasiye malzemesini 106 farklı anaokulu/ana sınıfındaki 5.200 ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaştırmıştır.

Zirvede Çocuklar Gülsün Diye Derneği Anlatıldı

Gülben Ergen, Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği (GİKAD), Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliği ve Türkiye Belediyeler Birliği desteği ile düzenlenen "İş’te Kadınlar 3. Zirvesi"nde yaptığı konuşmada, Çocuklar Gülsün Diye Derneği'nin projelerini detaylı bir şekilde anlattı. Zirvede, Ergen'e KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından plaket takdim edildi.

Ergen: "Çocuklar Gülsün Diye Çalışmaya Devam Edeceğim"

Gülben Ergen, duygusal bir konuşma yaparak, çalışmalarına devam etme kararlılığını vurguladı. Ergen, "Bana ışık tutan iki değerli ustam Türkan Saylan ve Doğan Cüceloğlu’na sonsuz minnetim ve saygımla, ‘Çocuklar Gülsün Diye’ çalışmaya devam edeceğim” dedi. Sanatçı, çocuklar için daha güzel bir gelecek için mücadele etme sözü verdi.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow