Hangi Hisse Senetleri Yükseldi?

Borsa Günü Rekorlarla Tamamladı

Feb 17, 2024 - 05:50
 0
Hangi Hisse Senetleri Yükseldi?

Borsa Günü Rekorlarla Tamamladı: Hangi Hisse Senetleri Yükseldi?

YEREL GÜNDEM / İSTANBUL

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, bugün tüm zamanların en yüksek günlük ve haftalık kapanışını gerçekleştirerek günü yüzde 0,09'luk bir artışla 9.250,36 puandan tamamladı. Endeks, gördüğü en yüksek seviye rekorunu 9.306,34 puana taşıdı ve önceki kapanışa göre 8,21 puanlık bir artış yaşandı. Toplam işlem hacmi ise 148,6 milyar lira olarak gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 0,43, holding endeksi ise yüzde 0,07 değer kaybetti. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 3,55'lik artış ile madencilik sektörü oldu. En çok kaybettiren ise yüzde 1,09'luk bir düşüşle ticaret sektörü olarak belirlendi.

Bugün açıklanan verilere göre, ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ocakta aylık bazda yüzde 0,3, yıllık bazda ise yüzde 0,9 artışla beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Bu verinin ardından analistler, ABD Merkez Bankası'nın faiz indirimine gitmekte acele etmeyeceği görüşlerinin küresel piyasalarda risk iştahını etkilediğini belirtti.

Haftaya Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özeti, tüketici güven endeksi, reel kesim güven endeksi ve kapasite kullanım oranı gibi iç veriler, yurt dışında ise ABD Merkez Bankası (Fed) Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantı tutanakları, Avro Bölgesi'nde enflasyon, Almanya'da büyüme ve ABD, Avro Bölgesi ve Almanya'da imalat sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri ön plana çıkacak.

Teknik açıdan BIST 100 endeksinde 9.300 ve 9.500 seviyeleri direnç, 9.200 ve 9.000 seviyeleri ise destek konumunda bulunuyor. Günün sonunda, yatırımcılar gelecek günlerin piyasalardaki seyrini yakından izleyecek.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow