Herkes Istakozu konuştu ama... Dudak uçuklatan tatil bütçesi...

ISTAKOZ SADECE UFAK BİR DETAY

Apr 15, 2024 - 16:35
 0
Herkes Istakozu konuştu ama... Dudak uçuklatan tatil bütçesi...

Herkes Istakozu konuştu ama... Dudak uçuklatan tatil bütçesi... Odatv detaylara ulaştı

AKP milletvekili Şebnem Bursalı’nın iş adamı Ahmet Aksoy’la gittiği Monaco'da yediği ıstakozun fotoğrafını paylaşması kamuoyunda büyük tepki çekti. Pahalılığı ile bilinen ıstakozun, aslında dev bütçeli tatilin minik bir detayı olduğu ortaya çıktı.

AKP İzmir milletvekili Şebnem Bursalı, sosyal medya hesabından yaptığı ‘Monaco’da ıstakoz’ fotoğrafıyla bir anda tüm Türkiye’nin konuştuğu isimlerden biri haline geldi.

Eski gazeteci Şebnem Bursalı'ya gerek parti içinden gerekse muhalefetten çok sayıda tepki geldi. Şebnem Bursalı sosyal medya üzerinden bir paylaşımla özür diledi.

ISTAKOZ SADECE UFAK BİR DETAY

Odatv, Şebnem Bursalı’nın iş adamı Ahmet Aksoy’la birlikte çıktığı tatilin detaylarına ulaştı ve ıstakozun aslında ufak bir detay olduğu ortaya çıktı.

AKP İzmir milletvekili Şebnem Bursalı ve yanındaki 7 kişi Çarşamba günü Monaco’ya gitti, Cumartesi günü öğleden sonra döndü.

Seyahat, Falcon model özel bir jetle gerçekleştirildi. .

AVRUPA’NIN EN PAHALI YAT KULÜBÜ

Fotoğrafın çekildiği yer Yacht Club de Monaco… Avrupa’nın en pahalı yat kulüplerinin başında geliyor.

Monaco’ya giden zümrenin özel yat ve tekneleriyle giderken tercih ettikleri bu ‘güvenli’ limanda üyelik ücretleri ise GÜNLÜK yaklaşık 200 Euro’dan başlıyor, 629 Euro’ya kadar çıkıyor. Bu fiyatların üzerine yüzde 60’lık vergi dilimi de ekleniyor.

*

Şebnem Bursalı’nın Ahmet Aksoy’la çıktığı tatilde 1 gece konaklamanın bedeli ise yaklaşık 5 bin Euro…

Özel üyeler dışında giriş yapılamayan Kulüp’te yemek yemenin bütçesi de bir o kadar özel. Ödüllü şeflerin hazırladığı gurme tatlardan yalnızca ‘ıstakoz’u paylaşan Şebnem Bursalı ve dostlarının başlangıç yemeği ve tatlı olarak ne seçtiği, ıstakoz yeme kültürünün bir parçası sayılabilecek olan ve yanında muhakkak içilen şarabın marka ve yılı hakkında ise detaylar ise belli değil.

Özetlemek gerekirse AKP İzmir milletvekili Şebnem Bursalı’nın paylaşım yaptığı ıstakozun bedeli, Türkiye’deki asgari ücretin çok çok üzerinde… Ve fakat bu ıstakoz, dudak uçuklatan Monaco tatili bütçesinde yalnızca küçük bir harcama kalemi olarak yer alıyor…

Odatv.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow