İzmir sokakları 1 Nisan sabahı için ne mesaj veriyor?

İzmir sokaklarında en iddialı parti İYİ Parti ve İBB Başkan adayı Ümit Özlale!

Mar 24, 2024 - 07:22
 0
İzmir sokakları 1 Nisan sabahı için ne mesaj veriyor?

YUSUF İNAN YAZDI...

İzmir sokakları 1 Nisan sabahı için ne mesaj veriyor?

İzmir sokaklarında CHP'nin adayı Dr. Cemil Tugay, İYİ Parti'nin adayı Ümit Özlale posterleri dikkat çekiyor. Ümit Özlale'nin posterleri tüm adaylardan daha etkili ve sade bir görüntü veriyor.

Ak Parti'nin adayı Hamza Dağ üçüncü sırada dikkat çekiyor.

Diğer dikkat çeken adaylar, Ak Parti'nin Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı ile CHP'nin adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu. 

CHP'nin Konak Belediye Başkan adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Ceyda Bölünmez Çankırı'ya göre daha az dikkat çekiyor.

İzmir'de en iyi iki afiş dikkat çekiyor. Biri İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özlale, diğeri de Ak Parti'nin Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı.

Hamza Dağ'ın tanıtım posterleri silik. 

Parti logosu olarak değerlendirildiğinde Hamza Dağ Ak Parti'nin adayı olduğunu gizlemiş. Ümit Özlale'nin afişlerinde parti logosu eşit oranda yansıltılmış. CHP'nin İBB Adayı Cemil Tugay'ın afişleri de silik ve iddiasız.

İzmir sokaklarında Bağımsız Türkiye Partisi'nin varlığı ileri seviyede hissediliyor. Aday bazında olmasa bile parti logosu anlamında hayli iddialı olduğu söylenebilir.

Bu arada bir şey daha dikkatimi çekti. CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer resmi açılış ve etkinliklerle ilgili dev reklam afişlerinde  kendi şahsi web sitesini ön plana çıkarmış.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı internet sitesi afişlerde yer almazken, şahsi web sitesi afişlerin sol alt köşesinde dikkat çekici bir şekilde yer alıyor.

Bu da gösteriyor ki, Tunç Soyer üzerinin çizildiğini çok önceden biliyormuş ve ona göre hareket etmiş.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP adayı Dr. Cemil Tugay favori görünmüyor. Ak Parti de medyaya  yansıdığı kadar iddialı görünmüyor.

İzmir sokaklarında en iddialı parti İYİ Parti ve İBB Başkan adayı Ümit Özlale!

Ümit Özlale'nin bu kadar iddialı bir çalışma yürütmesi, İBB Başkanlığı için değildir diye düşünüyorum. Ümit Özlale, muhtemelen kendini Meral Akşener'in yerine hazırlıyor.

İlçelerde dikkat çeken isim, CHP'nin Karabağlar adayı Çevre Yüksek Mühendisi Helil Kınay ve yine CHP'nin Efes Selçuk Belediye Başkan Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel.

İzmir'de ilçelerde dikkat çeken iki isim daha var. Onlar MHP'nin Aliağa ve Foça Belediye Başkan adayları  Serkan Acar ve Taner Acar.

Serkan Acar'ın kazanmasındaki sır Hakkı Ülkü'nün DSP'den aday  olmasıdır. Hakkı Ülkü DSP'den aday olmasaydı CHP'nin adayı Barış Eroğlu kazanacaktı. Serkan Acar, 31 Mart 2024 seçimlerinde yeniden seçilebilir. Aliağa'da CHP'nin adayı Çağatay Güç'ün varlığı hissedilmiyor.

MHP'nin Foça adayı Taner Acar'ın seçilme şansı var. MHP ve Ak Parti'nin dikkat çeken bir desteği olmamasına rağmen Taner Acar şanslı görünüyor.

Taner Aca'ı,  yakın arkadaşları ve onların haber siteleri gündemde tutuyor.

Bir de CHP'nin uzun yıllara dayanan başarısız ve Foça halkına bıkkınlık veren iktidarları Taner Acar'ın şansını artırıyor.

31 Mart 2024 yerel seçimleri sürprizlere gebe diyemeyiz. Herşey açık ve net görülüyor.

Ak Parti, yargı sistemini ve ekonomiyi iyi yönetememenin bedelini ödemek için hazırlanıyor.

Kabinedeki tüm bakanların İstanbul'da ve Türkiye genelinde sahaya sürülmesi hezimetin önünü alacak gibi görünmüyor.

Erken ve baskın genel seçimlerin rüzgarı şimdiden gelmeye başladı!

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow