Portekiz Teknik Direktörü Martinez'den Türkiye Milli Takımı ile ilgili açıklama

Türkiye Milli Takımı ile ilgili açıklama

Dec 4, 2023 - 23:22
 0
Portekiz Teknik Direktörü Martinez'den Türkiye Milli Takımı ile ilgili açıklama

Portekiz Teknik Direktörü Martinez'den Türkiye Milli Takımı ile ilgili açıklama

EURO 2024'ün düzenleneceği Almanya'da Türkiye'nin taraftar açısından daha avantajlı olacağını söyleyen Martinez, "ancak önemli olan nicelik değil" dedi

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F grubunda Türkiye ile eşleşen Portekiz'in Teknik Direktörü Roberto Martinez, Türkiye Milli Takımı için "oldukça rekabetçi bir ekip" yorumunu yaptı.

Türkiye, EURO 2024'te F grubunda Portekiz ve Çekya ile eşleşti. Gürcistan ile Lüksemburg, Yunanistan ve Kazakistan eşleşmesinden gelecek takım Türkiye'nin üçüncü rakibi olacak.

Kura çekimiyle ilgili Portekiz basınına konuşan Teknik Direktör Roberto Martinez, Türkiye'nin 'yetenekli ve genç oyunculara' sahip olduğunu söyledi.

Türkiye'yi Hırvatistan ve Galler takımlarına benzeten Martinez, "Hırvatistan ve Galler gibi Türkiye de bireysel yeteneklerin, yetenekli gençlerin ve tecrübenin çok iyi bir karışımına sahip bir takım. Çok rekabetçi bir takım" dedi.

Sport TV'ye konuşan Martinez, Portekiz'in her üç maça da çok iyi hazırlanması gerektiğini söyledi.

Türk taraftarların turnuvanın düzenleneceği Almanya'da daha avantajlı bir konuma sahip olduğu konusundaki bir soruya Martinez, "Evet, ama ben nicelik olarak düşünüyorum, nitelik olarak değil. Bununla ilgili bir sorunum yok." cevabını verdi.

EURO NEWS

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow