Prenses Kate Middleton Müslüman olursa, kanser hastalığından kurtulabilir mi?

Prenses Kate Middleton'a Kur'an Mucizesi umut olabilir.

Mar 22, 2024 - 22:37
 0
Prenses Kate Middleton Müslüman olursa, kanser hastalığından kurtulabilir mi?

YUSUF İNAN YAZDI

Prenses Kate Middleton Müslüman olursa, kanser hastalığından kurtulabilir mi?

Kanser hastalığı, 21. Yüzyıl'ın tüm tıbbi keşiflerine ve bilim adamlarına meydan okumaya devam ediyor. 

Birçok ünlü isim kanser tedavisi görmesine rağmen ölüyor. Özellikle genç kadınlar arasında görülen kanser hastalığı insanlığı tehdit ediyor. 

Bilim adamları, kanser hastalığının yaygınlaşmasının beslenme alışkanlıklarından kaynaklandığını öne sürüyor.

Son dönem, Türkiye'deki müslüman araştırmacılar kanser hastalığının "kul hakkı" ihlalinin yaygınlaşmasıyla doğru orantılı olarak görüldüğüne dikkat çekiyor.

Kur'an-ı Kerim'de,  İsrâ Sûresi - 82. Ayet Türkçe meali: Biz Kur'an'dan, mü'minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Zalimlerin ise Kur'an, ancak zararını artırır. Fussilet Sûresi - 44. Ayet Türkçe meali: De ki: O, (Kur'ân) inananlar için doğru yolu gösteren bir kılavuzdur ve şifâdır.

Yüce Allah, Kur'an-ı Kerim'in mü'minler için şifa olduğunu müjdelemektedir.

Şüphesiz Kur'an-ı Kerim şifa ve sırlar hazinesidir. 

Türkiye'de alternatif tıp araştırmacısı bir grup, kanser hastalığının tedavisinde Kur'an-ı Kerim'de yer alan Kevser Suresi'ndeki "Rabbin için namaz kıl, kurban kes." emrini hastalara uygulatarak bazı kanser hastalarını iyileştirmeyi başarmışlardır.

Alternatif Tıp Araştırmacıları hastalığın son evresinde, son çare olarak kendilerine müracaat eden hastalar için  tevbe, istiğfar ve kul haklarından kurtulma, helalleşme tavsiyesinden sonra, adak ve kurban kesilmesini tavsiye etmişlerdir.

Bu tavsiyeye uyan hastalarda kısa sürede iyileşme gözlenmiş, kanser hastaları birkaç saat gibi kısa süre içinde iyileşmişlerdir.

Türkiye'deki birçok bilim adamı ve tıp doktoru ise, kanser hastalığının bu şekilde bir tedavi yöntemi ile iyileşmesinin mümkün olmadığını söylerken, bu yöntemin Anadolu'da uzun yıllardır bilindiğini ve hastaların bu yöntemle iyileştiğine inanıldığını belirtmişlerdir.

Bilim adamları ve din adamları bu konuda çatışma halinde olsa da, bazı psikologlar hastaların iyileşmesindeki sırrın inanç iksiri olduğunu ileri sürmüşlerdir.

İslam alimleri de, Kur'an şifa'dır. Yüce Allah Kevser suresinde "Rabbin için namaz kıl, kurban kes." emrinin insanlık için büyük faydası olduğunu söylemişlerdir.

Sonuç olarak, kanser gibi tedavisi kesin olarak bulunamamış hastalıkların tedavisinde Kevser suresinin "Rabbin için namaz kıl, kurban kes." emrine uyularak tıbbi tedavinin yanında alternatif bir tedavi yöntemi de uygulanabilir. 

Ayrıca tıbbın çaresiz kaldığı bir noktada, bu yöntemin hastaya söylenmesi ve denenmesi hastanın psikolojisine olumlu etki yapabilir. 

İyileşme ümidi artar. Mutlu olur.

Uzun bir süredir ortalarda gözükmeyen ve öldüğü iddia edilen Galler prensesi Kate Mıddleton, kanser tedavisi gördüğünü açıkladı.

Kate Mıddleton bu yöntemi öğrense, tıbbi tedavinin yanında bu tedavi yöntemini de uygulasa, birşey kaybetmez.

Kısa sürede iyileşirse, maneviyatın hastalıkların iyileşmesindeki etkisi doktorlara yeni ufuklar açabilir.

Kate Mıddleton'a acil şifalar diliyoruz...

Şifa Allah'tandır!

Allah herkesin Tanrısıdır...

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow