Ruşen Çakır Fethullahçılar arasındaki iç savaşı anlattı: “Bir devrin sonuna doğru gidiyoruz”

“Bir devrin sonuna doğru gidiyoruz”

Jun 6, 2024 - 01:15
 0
Ruşen Çakır Fethullahçılar arasındaki iç savaşı anlattı: “Bir devrin sonuna doğru gidiyoruz”

Ruşen Çakır Fethullahçılar arasındaki iç savaşı anlattı: “Bir devrin sonuna doğru gidiyoruz”

Fethullah Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen örgüte yönelik çarpıcı açıklamalar yaptı. Medyascope Yayın Yönetmeni Ruşen Çakır, Ebuseleme’nin açıklamalarını değerlendirdi.

Fethullah Gülen’in ABD’deki çiftlikten ayrıldığını hatırlatan Çakır, “Fethullah Gülen’in sağlık durumunun iyi olmadığı, hafızasıyla ilgili sorunlar olduğu söyleniyor. İddia o ki, Cevdet Türkoğlu ve Barbaros Kocakurt gibi üst düzey isimler Fethullah Gülen’i kimsenin bilmediği bir yere götürüyorlar ve onun yerine açıklama yapıyorlar. Bir tür yönetimi devralıyorlar, darbe gibi bir şey” dedi.

Ebuselem Gülen’in açıklamasından hareketle Adil Öksüz’ün Fethullah Gülen yapısı içerisinde önemli bir konumda olduğunun ortaya çıktığını ifade eden Çakır, “Darbeden bu girişiminden bu yana Fethullahçılar, ‘Biz yapmadık, bu planlı bir darbe, Erdoğan yaptırdı’ vs. söylemleriyle kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Fethullah Gülen, bir Finlandiya televizyonuna verdiği bir röportajda ‘Ben böyle birisini tanımıyorum, belki kod isimdir’ diyor. Ama Ebuseleme ise doğrudan Adil Öksüz’ü söyledi. Biraz amcasını kayırmaya çalışıyor” diye konuştu.

Ruşen Çakır, Fethullah Gülen’in sağlık nedeniyle örgütü tek başına yönetebilme kapasitesinde olmadığını söyledi. Çakır, Gülen’in sağlığının örgütü nasıl etkilediğini şu sözlerle anlattı: “Zaten bir süredir kafa karışıklığı ve örgütten kopmalar vardı. Bu olay tetikliyor, kitlesel dağılmaya doğru gidebilir”

Ruşen Çakır Fethullahçılık hareketini yıllardır takip ettiğini söyleyerek, “Bir devrin sonuna doğru gidiyoruz. Ben ki, Fethullah Gülen hareketini yıllardır takip eden birisiyim ve bu fırsatı kaçırmam” dedi.

MEDYASCOPE

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow