SERAY TOPÇUOĞLU; DALAMAN’DA SİYASETE ENGEL YOK

Hedefimiz Engelsiz hayat projesinin hayata geçirildiği bir Dalaman oluşturmak.

Feb 7, 2024 - 10:50
 0
SERAY TOPÇUOĞLU; DALAMAN’DA SİYASETE ENGEL YOK

SERAY TOPÇUOĞLU; DALAMAN’DA SİYASETE ENGEL YOK

YEREL GÜNDEM / DALAMAN

 Hedefimiz Engelsiz hayat projesinin hayata geçirildiği bir Dalaman oluşturmak.

Dalaman Belediye Başkan Adayı Bilal Baykan meclis üyelerini açıklamaya başladı. Dalaman Siyasetinin yakinen tanıdığı Telat Topçuoğlu’nun Kızı olan Seray Topçuoğlu DEVA Partisi Meclis üyesi Adayı oldu. Seray Topçuoğlu Televizyon ve Radyoculuk yüksek okulundan mezun.

Siyasete girerken Tüm kesimlerin mecliste temsili için tüm adımları atacağım diyen Baykan bu sözünü tutmaya başladı.

Baykan,  Meclis üyesi Adayı Seray Topçuoğlu’nu ziyaret etti.

Hedefimiz Engelsiz hayat projesinin hayata geçirildiği bir Dalaman oluşturmak.

Ziyaret sonrası Topçuoğlu basına açıklama da bulundu.

 Başkan adayımız Sayın Bilal Baykan bana meclis üyeliği teklifi getirdiğinde ben siyaset düşünmüyorum demiştim. Kendisi bana neden mecliste olmam gerektiğini, Dalaman meclisinde tüm kesimleri temsil edecek kişilere bu teklifi getirdiğini ve özel bireylerin sesi olacak sorunlarını mecliste dile getirecek bireylerin artık Dalaman’da mecliste olması gerektiğini belirtti. Bu açıdan bakınca ve mevcut meclis üyelerinin bu anlamda aktif olmadığını gördüğümden dolayı meclis üyeliği adaylığını kabul ettim. DEVA partisi sosyal politikalar eylem planını incelediğim de engelliler için çok güzel söylemleri olduğunu gördüm . Dalaman’da bundan sonra elimden geldiğince hizmet etmek için ben de varım dedim.

Artık gençlerimizin, yaşlılarımızın, çocuklarımızın, kadınlarımızın, çalışanlarımızın, emeklilerimizin, engellilerimizin ve yoksul insanlarımızın farklı alanlarda temel ihtiyaç niteliğinde çözüme kavuşturulması gereken çok sayıda problemi bulunmaktadır.

Toplumumuzun dezavantajlı ve ihtiyaç sahibi kesimlerine yönelik uygulanan sosyal politikaların yaşam memnuniyetini sağlayamadığını aksine var olan sosyal erozyonu derinleştirip kronik bir hale getirdiğini üzülerek gözlemlemekteyiz.

Bu kapsamda geliştirmiş olduğumuz sosyal politikalarla hem ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını adil ve hızlı bir biçimde karşılayacağız hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı sosyal yardım bağımlılığından korumak için özel istihdam programını uygulayacağız.

Engelli vatandaşlarımızın belirli sürelerle sağlık, bakım ve barınma ihtiyaçlarının karşılanacağı kısa süreli bakım merkezlerini açarak engellilerimize konforlu yaşam alanları oluşturacağız. Bununla beraber engelli istihdamına yönelik kontenjanların hem kamuda hem de özel sektörde doldurulmasını; idari düzenlemeler ve denetim mekanizmaları yoluyla gerçekleştireceğiz.

 

Engelli vatandaşlarımıza hizmet veren sivil toplum kuruluşlarına mali ve idari anlamda destek sağlayacağız. Engelli vatandaşlarımızın hem kamuda hem de özel sektörde istihdam edilmelerini kolaylaştırmak için mesleki eğitim kursları vererek beşeri sermayelerini arttıracağız dedi.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow