Yeni Başkanlar CHP İzmir'de iç savaş başlattı!

‘CUMHURİYET HUSUMET PARTİSİ' GİBİ

May 7, 2024 - 13:54
 0
Yeni Başkanlar CHP İzmir'de iç savaş başlattı!

HUSUMETTEN GÖZLERİ DÖNEN İZMİRLİ BAŞKANLAR!... ARTIK BİR SAKİNLEŞİN!

ERHAN GÜLENÇ YAZDI...

İzmir’de yerel seçimden mi çıktık yoksa bir savaştan mı belli değil… Koltuğu ele geçiren belediye başkanı, züccaciyeci dükkanına dalan fil gibi dağıtıyor ortalığı…  


Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay olmak üzere koltuğu devraldıkları partili başkanların belirlediği kadrolara yönelik büyük bir kıyım yapıyorlar. İnanın belediyeyi CHP’li bir başkandan değil de AK Partili birinden alsalar bu kadar kıyım yapmazlar.

‘CUMHURİYET HUSUMET PARTİSİ' GİBİ

Bir türlü sakinleşemiyorlar, inanılmaz bir husumet fışkırıyor gözlerinden. Bitmek bilmeyen bir intikam duygusu içindeler. Bu ruh hali inanılacak bir şey değil. Maalesef, 100 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi’ni İzmir’de adeta ‘Cumhuriyet Husumet Partisi’ne çevirdiler. Tabii ki, her başkanın kendi ekibiyle çalışması doğal hakkıdır ancak iş artık o boyutu çoktan aştı. Köşe başlarını tutmuş personeli değiştirirsin anlarız ancak artık eski başkanın kıyısından köşesinden geçenler bile hedefte. Özellikle Büyükşehir’de Cemil Tugay, eski Başkan Tunç Soyer’e selam verenleri hemen görevinden alıyor, kızağa çekiyor. Tugay, seçileli 1 aydan fazla süre olmasına rağmen adam görevden almaktan fırsat bulup daha doğru düzgün bir icraata bile imza atamadı. Kurumda huzur kalmadı.


KAYNAĞI ÖZGÜR ÖZEL’İN KİNİ

Tabii bu kin Genel Başkan Özgür Özel’in 'değişim' karşıtları ve Soyer nefretinden başlıyor ve o ‘vur’ dediği için atadığı Cemil Tugay daha da beterini yapıyor.  Özel’in aşıladığı bu duygu ve Tugay’ın yaptıklarını gören ilçe belediye başkanları daha da coşuyorlar. İş o noktaya geldi ki, artık başta Büyükşehir olmak üzere birçok belediyede kurumsal hafıza bile darbe yemeye başladı.

Konak Belediyesi’nden Buca ve Bornova Belediyesi’ne kadar birçok belediyede de tablo aynı… Hatta bu seçimde ikinci kez seçilen, yani koltuğu kendi partilisinden devralmayan Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz bile, intikam alacak eski başkan ekibi bulamayınca mevcut kadrosundan rakiplerini desteklediğini düşündüğü isimlerden kovmaya başladı. Dün ilk olarak 16 işçiyi kapının önüne koydu. Bugün ilçede eylem var.

BU GİDİŞ, GİDİŞ DEĞİL

Bakın sevgili başkanlar!

CHP bugüne kadar hep sosyal demokrat olmakla övündü… CHP’nin yöneticileri sürekli ‘emek en yüce değerdir’ ilkesiyle hareket ettiklerini vurguladı. Eee öyleyse sizin insanlarla derdiniz ne? Bu mu sizin ‘emek en yüce değerdir’ anlayışınız. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nda hepiniz yürüyüşlere katılıp çarşaf çarşaf fotoğraflar yayınladınız ama iş emeğe saygıya gelince büyük bölümünüz sınıfta kaldınız. Tamam, çalışmayanı, bankamatiğini, kurumdan çok başka yerlere hizmet edenlerle hesaplaşın ama işini yapan insanlara da dokunmayın… Bu gidişle kendi belediyeniz içinde çalışma barışını sağlayamaz hale geleceksiniz. Huzur bırakmadığınız personeli çalıştıramayacaksınız.

Bu gidiş, gidiş değil, bilesiniz…
ERHAN GÜLENÇ / ERHENGULENC.COM

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow