Dev Markanın Yeni Yüzü: Bella Hadid Rüzgarı...

Paris Moda Haftası'na Damga Vuranlar

Jul 7, 2024 - 07:22
 0
Dev Markanın Yeni Yüzü: Bella Hadid Rüzgarı...

Dev Markanın Yeni Yüzü: Bella Hadid Rüzgarı... Asap Rocky'nin İlk Podyum Sunumu... Paris Moda Haftası'na Damga Vuranlar

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Paris Moda Haftası'nda, Asap Rocky'nin ilk podyum sunumundan Saint Laurent’ın yeni yüzü Bella Hadid'e kadar moda dünyasında birçok gelişme yaşandı. Emre Kolukısa ve Kemal Ata Öner'in hazırladığı haftalık stil raporumuz sizlerle...

Moda Dünyasında Yeni İşbirlikleri ve Spor Ayakkabı Modelleri

Moda haftaları, markaların en yeni spor ayakkabı işbirliklerini sunmaları için ideal bir noktadır. Paris Moda Haftası 2024’te defilelere damga vuran altı sneaker modeli, haftanın stil raporunun odak noktası oldu.

Comme des Garçons x Nike Sense 96 SP

2024 yılında aldığı yaratıcı kararlar ile gündeme gelen Comme des Garçons, beklenmeyen bir iş birliği ile Comme des Garçons x Nike projesini hayata geçiriyor. Podyumdaki kısa tanıtımının yarattığı söylentiler arasında Comme des Garçons’un Nike ile yarattığı modelin 96 SP olarak adlandırıldığı ve üst kısım tasarımını Air Max 96'dan aldığı yönünde.

Pharrell x Adidas Superstar

Pharrell, Louis Vuitton Men's'in kreatif direktörlüğüne odaklanmış olabilir ancak bu pozisyonu kabul ettiğinde söz verdiği gibi Adidas ile olan projelerini de yarım bırakmadan devam ettiriyor. Son koleksiyon, Adidas spor ayakkabı Superstar modeli varyasyonlarının yıllar içerisinde imza modele dönüşmesini gözler önüne sunan bir paketten oluşuyor.

Junya Watanabe x New Balance Minimus UX200L

Junya Watanabe, New Balance 1906R tabanlı iki çift makosen ayakkabıyı tanıtarak Paris Moda Haftası'nın konuşulan konusu haline geldi. Ayakkabı modellerinin heyecan verici olmasının yanı sıra efsanevi Japon tasarımcının New Balance ile ilişkisini tekrar canlandırması da dikkat çekti.

ASAP Rocky x Puma Inhale OG

ASAP Rocky'nin ilk podyum sunumu olan "Amerikan Sabotajı", Paris Moda Haftası'nın öne çıkan noktalarından biriydi. Defilede Puma ortaklıkları ile bezediği ayakkabı stilleri ile de dikkatleri topladı. Beyaz ve kırmızı renkte önceden yıpranmış OG Inhale çifti, 2000'deki retro koşucunun siyah/neon yeşili ve beyaz/siyah çeşitleri de öne çıkan modellerdendi.

Satoshi Nakamoto x OTW By Vans Old Skool

Efsanevi kaykay markası Vans’ın premium alt markası olan “OTW by Vans”, lüks sokak giyim markası Satoshi Nakamoto ile bir kez daha çalışıyor. İlk gösterimi Paris'teki Vans showroom'unda yapılan Old Skool, zeytin yeşili kanvas üst kısma, siyah katmanlara ve önceden eskitilmiş orta tabana sahip. Dil kısmına kırmızı renkte dikilmiş ve bağcıklarda tekrarlanan "Satoshi Nakamoto" yazıları ile dikkat çekiyor.

ASICS

ASICS, sınırlı sayıda üretilen spor ayakkabı işbirlikleriyle dikkat çekiyor. Markanın geniş iş birliği yelpazesinde, NFL oyuncuları Stefon ve Trevon Diggs, fenomen Zack Bia, Avustralyalı spor ayakkabı butiği Up There, Tokyo markası Doublet, erkek giyim markası 8on8 ve kadın giyim tasarımcısı Cecilie Bahnsen yer alıyor.

Saint Laurent’ın Yeni Yüzü: Bella Hadid

Bella Hadid, Anthony Vaccarello imzalı Saint Laurent'in yeni yüzü oldu. Model, bu hafta başında moda evinin Sonbahar 2024 koleksiyonunu tanıtmak için yaptığı ilk kampanyada yer aldı. Grey Sorrenti tarafından çekilen cazibeli fotoğrafta Hadid, bebek pembesi bir yatak örtüsünün üzerine yayılmış halde görülüyor. Hadid'in bu birlikteliği, Mayıs ayındaki Cannes Film Festivali'nde Fransız moda etiketini giydiğini hatırlayan hayranları için büyük bir sürpriz olmadı.

Yazın Çantası Collina Strada’dan

New York merkezli moda markası Collina Strada, geri dönüştürülmüş malzeme kullanımıyla sürdürülebilirliği destekleyen sulu boya benzeri tasarımlarıyla tanınıyor. Bu popüler moda markası, eklektik bir çanta koleksiyonu için BAGGU ile işbirliği yaptı. 25 Haziran'da lansmanı yapılan koleksiyonda, hilal şeklinde omuz çantalarından at şeklindeki çapraz çantalara kadar çeşitli tasarımlar yer alıyor.

Paris Moda Haftası, moda dünyasında yeni işbirlikleri ve yaratıcı projelerle dolu bir sezonun habercisi oldu. Emre Kolukısa ve Kemal Ata Öner'in hazırladığı bu haftalık stil raporu, moda tutkunlarına ilham vermeye devam ediyor.

www.yerelgundem.com

Kaynak: Odatv

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow