İYİ Parti Zoru Başardı: Kendi Olmaya Karar Verdi!

Akşener, ya bayrağı eline alacak, ya da emekli olup torun bakacak!

Dec 5, 2023 - 20:46
Dec 9, 2023 - 17:29
 0
İYİ Parti Zoru Başardı: Kendi Olmaya Karar Verdi!

YUSUF İNAN YAZDI...

İYİ Parti Zoru Başardı: Kendi Olmaya Karar Verdi!

Siyaseti sadece Ak Parti ve Tayyip Erdoğan karşıtlığına indirgemek, Türkiye'ye büyük zararlar verdi. İYİ Parti ve Akşener, bu iradeyi genel seçim öncesi ortaya koymalıydı, ancak bu adımı atmak için çok geç kalındı. Yine de, geç de olsa kendi yollarını çizme kararı, önemli bir adım olarak değerlendirilmelidir.

İYİ Parti ile CHP'nin ittifakı, Ak Parti ve Tayyip Erdoğan cephesini zayıflatırken, HDP ile CHP iktidarının değirmenine de su taşır. HDP'yi dışladığım sanılmasın. Türk Milleti’nin çocuklarına ve askerlerine kurşun atanları TBMM’ye taşıdığı sürece saygı görmeyecek. Türk Milleti’nin Kürt-Türk diye bir sorunu yoktu, sayelerinde o da oldu! Türkiye, artık olmayan “Kürt sorununu” tartışıyor. “Halkların Eşitliği” cümlesi bile bölücülük çağrıştırıyor. Bunu kabul edemeyiz. Ak Parti de bu konuda çok hatalı. Ak Parti iktidarı terör sorununu “Kürt sorununa” dönüştürdü.

CHP, Alevi-Sünni ayrışmasını körükler hale geldi. CHP’li Belediye Başkanlıkları Cemevlerine pozitif ayrımcılık yaparak, Türkiye’yi tehlikeli bir çatışmanın içine sürüklediler. Gösterişli Cemevleri ile Sünni halkı tahrik ettiler. Alevi kardeşler olayın vahametinin farkında değiller.

İYİ Parti’nin kendi ayakları üzerinde durma iradesi bu nedenle önemli. İYİ Parti, bu iradeyi Ak Parti’yi demokrasi çizgisinde tutmak için de gösterseydi, Türkiye çok daha başka olabilirdi. Türkiye’deki hukuk ihlalleri ile ilgili MHP’yi, Cemaat ve Tarikatları suçlamak yerine, inisiyatif alabilme cesaretini gösterebilseydi, Türkiye bu kadar çaresiz olmazdı.

Ak Parti ve Erdoğan’ı yıkalım, gerisi ne olursa olsun” zihniyeti ülkeyi bataklığa sürükledi. Meral Akşener artık ağlamayı ve sızlamayı bırakıp Türkiye’nin sorunlarına yoğunlaşmalı.

İYİ Parti, HDP ve CHP ile yanyana gelirken, Ak Parti ve MHP’ye mesafeli duramaz. Ak Parti’nin kuruluşunda alın teri olan Meral Akşener, Ak Parti ve Erdoğan’ı yok sayamaz. İYİ Parti’den istifa edenler, CHP ile ittifak yapılmamasına değil, kararsızlığa tepki verdi. İYİ Parti’ye oy verenlerin sinerjisinin TBMM’ye yansımamasına tepki gösterdi. İYİ Parti kazanmak istiyorsa, mindere çıkmak zorunda.

Tüm dünya Türk göçmenlerin çocuğu Dilan Yeşilgöz’ü konuşuyor! Pandemi döneminde de Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci’yi konuşmuştu. Uzun zamandır Türk televizyonlarında ve dünya medyasında Karsu Dönmez fırtınası esiyor. Bu isimler Türk Milleti’ne bir şey anlatmıyor mu?

*

Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin dağ gibi sorunları varken, cezaevleri tıklım tıklım iken, Türk Milleti adliyelerden evine gelemezken, masumların çığlıkları arşa ulaşmışken, Meral Akşener ve İYİ Parti daha ne bekliyor? Demokrasi meşalesi neden Meral Akşener ve İYİ Parti’nin elinde değil? Meral Akşener, neden demokrasi, hak, hukuk ve adalet bayrağını HDP’ye teslim ediyor? Neden kendi eline almıyor? İYİ Parti ve Akşener karar vermek zorunda. Ya bayrağı eline alacak, ya da emekli olup torun bakacak!

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow