MHP'nin Kendi Değerleriyle Çelişen Utanç Verici Süreç

Korku ve Endişe İçinde Bir Aile: Sinan Ateş'in Mirası

Jun 23, 2024 - 05:29
Jun 23, 2024 - 05:51
 0
MHP'nin Kendi Değerleriyle Çelişen Utanç Verici Süreç

YUSUF İNAN YAZDI...

MHP'nin Kendi Değerleriyle Çelişen Utanç Verici Süreç

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in cinayeti, MHP ve Ülkücü camia için utanç verici bir döneme işaret ediyor. Ateş'in, sokak ortasında torbacılar eliyle öldürülmesi ve faillerin MHP içinden aranır hale gelmesi, Ülkücüler için onur kırıcı bir durum.

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ve çocuklarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sığınarak korunmaları, Devlet Bahçeli için incitici bir tablo sunuyor. MHP yönetimi, bu süreçten acilen çıkmalı ve suçluların cezalandırılmasını sağlamalıdır. Bu tür bir durum, Ülkücü davanın felsefesiyle bağdaşmıyor ve Türk töresine aykırı.

Korku ve Endişe İçinde Bir Aile: Sinan Ateş'in Mirası

Sinan Ateş'in ailesinin ölüm korkusu yaşaması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sığınması, MHP ve Ülkücü camianın değerleriyle büyük bir çelişki içinde. MHP'nin, Ülkücü bir akademisyenin geride kalan ailesini koruyamaması kabul edilemez.

Bu süreç, Ülkücü davanın geleceği için büyük bir handikap oluşturuyor. MHP, suçluları koruyarak cinayeti sahiplenir konuma düşmemelidir. Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacak ve ilahi adalet tecelli edecektir. Bu hoyratlık, MHP'nin ve Ülkücü hareketin sonunu getirebilir.

Gazeteci ve yazarların, Sinan Ateş davasının MHP'nin kapatılmasına gerekçe teşkil edebileceği değerlendirmesi dikkate alınmalıdır. MHP ve Ülkücü hareket, terör ve şiddet, korku ve endişe haberlerine konu olmamalıdır.

Sinan Ateş'in eşi ve çocukları, korku içinde yaşamamalı, bu davanın yükünü Ülkücü camia ve MHP taşımamalıdır.

Türk Milletinin Ülkücü Camia'ya olan güveni daha fazla sarsılmamalıdır.

Sinan Ateş'in eşi ve çocukları haklı ve alacaklı taraftadır.

Bu dünyada ve ahirette haklı insanlar kadar güç sahibi kimse yoktur!

Kadın diye, çocuk diye küçümsemeyin!

Firavunun saltanatını yerle bir eden Musa Peygamber'in hikayesi, Kur'an-ı Kerim'de çok etkileyici bir şekilde anlatılmaktadır. İbret almak isteyenler için bu hikaye, derin öğütler ve nasihatlerle doludur.

Türk Milleti'ne, MHP'nin tüm işlerini bir kenara bırakıp bir kadın ve iki küçük kız çocuğuyla uğraştığını düşündürmek; Ülkücü Dava'ya ihanettir.

Eğer hala böyle bir dava varsa ve devam ediyorsa...

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow