Şehit Polis Fethi Sekin, İzmir Adliyesi'ne terör dersi verdi!

Teröristler İzmir Adliyesi'nin C kapısından girmiş olsalardı!

Jan 6, 2024 - 06:08
Jan 6, 2024 - 10:43
 0
Şehit Polis Fethi Sekin, İzmir Adliyesi'ne terör dersi verdi!

YUSUF İNAN YAZDI

Şehit Polis Fethi Sekin, İzmir Adliyesi'ne terör dersi verdi!

5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Adliyesi'nde çalışan hakim ve savcılar, adliye personeli, o an o bölgede olan insanlar ne düşünür, ne yapar bilmem...

Eğer Polis Memuru Fethi Sekin, o gün o bölgede olmasaydı, teröristlere karşı koymasaydı, teröristler İzmir Adliyesi'ni işgal edebilirdi.

Yüzlerce hakim ve savcıyı, yüzlerce adliye çalışanını, o an, o bölgede olan insanları şehit edebilirlerdi.

PKK'lı teröristler, ellerinde  bombalar ve uzun namlulu silahlarla İzmir Adliyesi'nin C kapısından girmiş olsalardı, bu gün çok daha büyük bir acıyı yeniden yaşayacaktık.

Bir trafik polisi teröristlerin oyununu bozdu!

Kendi şehadeti karşılığında, yüzlerce insanın hayatını kurtardı.

Kendi ailesinin mutluluğunu, İzmir Adliyesi'ndeki çalışanların ve o an o bölgede olan herkesin ailesinin mutluluğuna feda etti.

Saldırı sonrası yapılan incelemelerde, teröristlerde 2 AK-47, RPG-7 roketatar, TNT, 8 roketatar mühimmatı, el bombaları bulunduğu tespit edildi.

Saldırıyı planlayan PKK'lı 2 terörist, bomba ve silah yüklü otomobille 5 Ocak 2017'de saat 16.00 civarında İzmir Adliyesinin önüne gelmişti.

Teröristler, bomba yüklü otomobili patlattı. Patlama sesi üzerine bölgede görevli polis memuru Fethi Sekin, tereddüt etmeden teröristlerle çatıştı. Teröristlerden birini etkisiz hale getiren Sekin, diğer teröristin bir aracın arkasından AK-47 (Kalaşnikof) silahla açtığı ateş sonucu vurularak şehit oldu.

Fethi Sekin, 7 Ocak 2017'de memleketi Elazığ'ın Baskil ilçesine bağlı Doğancık köyünde son yolculuğuna uğurlandı.

Hain saldırının ardından adliyeye gelen İzmirliler, Türk bayraklarıyla teröre karşı birlik mesajı verdi. Adliye önünde saldırı ve çatışmanın yaşandığı İslam Kerimov Caddesi'nin ismi, Şehit Polis Fethi Sekin olarak değiştirildi.

Yurt genelinde birçok yere şehit polisin adı verildi, böylece Fethi Sekin ismi ölümsüzleştirildi. Türkiye çapında birçok spor organizasyonu Fethi Sekin anısına yapıldı.

Memleketi Elazığ'daki şehir hastanesine ve İzmir'deki bir okula da adı verilen Sekin'in ismi, cadde ve sokaklardan parklara, okullardan kütüphanelere kadar birçok yerde yaşatılıyor.

Bu olaydan alınması gereken çok ders var!

Polis Memuru Fethi Sekin  şehit oldu, terörist saldırının üzerinden de 7 yıl geçti, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un da katıldığı bir tören düzenlendi.

Ama bir eksiklik var!

İzmir Adliyesi, 25 yıldır Şehit Aileleri ve Gazilerin hakkını savunan www.sehitlerolmez.com sitesinin kurucusunu, Türkiye'de çıkarılmak istenen kaosun, darbeye zemin hazırlanmasının önüne geçen gazeteci ve yazarı "terör örgütüne yardım, terör propagandası"  suçlaması ile yargıladı.

Hiçbir suç ve suç kanıtı olmamasına rağmen, 5 yıl 5 ay 25 gündür Ukrayna'daki evine, ailesine, çocuklarına gitmesine izin vermedi.

25 yıldır, Şehitlerin ve Gazilerin çocuklarının haklarını savunan, bu konuda yasa teklifleri hazırlayan, Şehit Aileleri ve Gazileri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile buluşturup, ülkede çıkarılmak istenen kaosun, darbe girişiminin önüne geçen gazetecinin çocuklarını 982 gündür Ukrayna'da savaşın içinde bıraktı, ölüme terk etti...

Sayın hakim ve savcılar, terörün tanımını bilmiyorlarsa, terörist arıyorlarsa, 5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Adliyesi'ne yapılan saldırıyı hatırlasınlar.

Teröre destek, teröre yardım konusunda kafaları karışık ise; 30 - 40 dolara canlı hayvan satan bir e-ticaret sitesinin kurucusunu terörle suçlayarak, 5 yıl 5 ay 25 gündür Ukrayna'daki şirketinin faaliyetlerini engelleyerek, FETÖ'nün dünya çapındaki milyon dolarlık adak ve kurban pazarının önünü açtıklarını bilsinler.

Teröre yardım işte böyle olur!

Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum...

FETÖ'ye milyon dolarlık yardımın önünü açanlar hakkında soruşturma açmaya çağırıyorum!

Türkiye Barolar Birliği'ni, İzmir Barosu'nu göreve davet ediyorum...

Adalet Bakanlığı'nı göreve davet ediyorum.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı  göreve davet ediyorum...

Sayın Cumhurbaşkanı "terörle mücadele" adı altında terör örgütüne nasıl finansman sağlandığını, yardım edildiğini görsün!

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow