Türkiye'de hakimler var!

Türk Milleti'ne ihanet eden hakim ve savcılara madalya mı takalım?

Mar 15, 2024 - 21:11
Mar 15, 2024 - 23:03
 0
Türkiye'de hakimler var!

YUSUF İNAN YAZDI...

Türkiye'de hakimler var!

Sen, " Yüce Türk Milleti adına" diye karar veriyorsan, kutsal hakim cübbesi giyiyorsan,

Senin için isimler ve ünvanlar önemli değildir.

Dost veya düşman olması hiç önemli değildir.

Çünkü, sen hakimsin!

Adalet dağıtıyorsun.

Adil olmak zorundasın.

Bir insan, hiçbir suç ve suç kanıtı olmadan tutuklanır, 6 yıl 7 ay cezaevinde yatırılır...

2018 yılında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilir.

2020’de 11 yıl 3 ay hapis cezası verilir.

2024 yılında da BERAAT!

Bu mudur adalet?

Bir dava düşünün üç adalet bakanı eskitiyor, sekiz yıllık yargılamanın sonunda BERAAT ediyorsun.

Kimse, Mehmet Şimşek'e ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a kızmasın!

Türk Milleti açlıkla karşı karşıya kalmışsa, dolar 1.75 'ten 33 lira sınırına dayanmışsa, enflasyon alıp başını gitmişse, ev sahibi kiracısını öldürmüşse, kiracı ev sahibini öldürmüşse, insanlar ekonomik güçlüklere dayanamayarak intihar etmek zorunda kalmışsa, toplumda şiddet alıp başını gitmişse, ölümlü olaylara erkek cinayeti, veya kadın cinayeti denilmişse, Türkiye itibar kaybetmişse, Türk Milleti'nin çocukları yabancı ülkelerde dilenci konumuna düşmüşse, insanlar ülkeden kaçmak zorunda bırakılmışsa, kaçarken denizlerde deryalarda boğulmuş, balıklara yem olmuşsa, sorumlusu Anayasa'yı çiğneyen, hukuku tanımayan hakimler ve savcılardır.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nı askıya alan hakimler ve savcılardır. Hukuku ayaklar altına alan, Türk Milleti'nin giydirdiği kutsal cübbeye ihanet eden hakimler ve savcılardır.

İkinci  örnek!

Adını Guinness Dünya Rekorları Kitabına yazdırmaya layık İzmir 19. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı,  karar öncesi söylediklerine bakar mısınız?

“Bu dosya ile sana ceza veremeyiz. Az bir ceza verilmezse, bizim başımız belaya girecek. Az bir ceza verelim, istinaf mahkemesi zaten düzeltir.”

Örnek hakimin az bir cezası ve hukuksuz uyguladığı yurtdışına çıkış yasağı nedeniyle beşikteki çocuklar babasız büyümek zorunda kaldı.

Ukrayna'da şehir dışında ıssız bağ evinde ölüme terk edilen, Elif ve Ayşe 8 yaşına girdi.

Rusya, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna'yı işgal etti. Rusya ve Ukrayna üç yıldır savaşıyor.

"Bu dosya ile sana ceza veremeyiz" diyen, adı Guinness Dünya Rekorlar Kitabına girmeye layık hakime hanım, çocukların Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilmesine, savaşın içinden çıkarılmasına izin vermedi.

Verdiği karara yazdığı gerekçe, "Çocuklar Türkiye'ye kendi başına gelebilir!"

FOTO:  Elif ve Ayle Ukrayna'da sığınakta - 2022

İşte hukuku çiğnediğini, adaletsizlik yaptığını itiraf eden hakimin işlediği suç nedeniyle, bu çocuklar üç yıldır savaşın içinde, sığınakta yaşamak zorunda kaldı.

Bu davanın bir de savcısı var!

Mehmetçiklerimizi şehit eden teröristlerle ilgili kılını kıpırdatmayan o savcı, hiçbir suç ve suç kanıtı olmadan 25 yıldır Şehit Aileleri ve Gazilerin hakkını savunan bir gazeteci ve yazar için hukuka aykırı Kırmızı Bülten çıkarıyor.

Sulh Ceza hakimi yakın bir akrabasının 2011 yılında Bank Asya'da açılmış, kapanmış bir hesabı olması, Şehit kızları babalarına böyle koşar yazılı görseli sosyal medya hesabından paylaşımı nedeniyle tutukluyorum, diyor.

Bu hakimleri ve savcıları Guinness Dünya Rekorlar kitabına yazdıracağız...

Guinness Rekorlar Kitabı garanti de, Türk Milleti'ne, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, ihanet etmenin hiç mi yasal karşılığı yok.

Terör örgütlerine milyar dolarlık yardım etmenin, terör örgütünün ticari rakibini ortadan kaldırmanın, hukuka aykırı Kırmızı Bülten çıkarmanın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve Türk Milleti'ni yanıltmanın hiç mi cezası yok?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, Devlet Başkanı'nı, Türk Milleti'nin gözbebeği MİT'i, devlet kurumlarını ve üst düzey devlet görevlilerini küçük düşürmenin, aşağılamanın, dünya çapında itibarsızlaştırmanın hiç mi  yasal karşılığı yok?

Adalet Bakanlığı, Hakimler ve Savcılar Kurulu neden susuyor?

HSK, suç işleyen, Türk Milletine ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na ihanet den bu hakim ve savcılarla ilgili neden harekete geçmiyor?

Ne yapalım?

Türk Milleti, bu hakimleri ve savcıları ülkenin en saygın makamına oturtmuş. Sırtına da kutsal  hakim ve savcı cübbesini giydirmiş.

Anayasa'yı çiğnedikleri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve Türk Milleti'ne ihanet ettikleri için boyunlarına madalya mı takalım?

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow