Ak Parti'yi bitiren hakimler ve savcılar!

Türk Milleti bu hakimlerden adalet bekliyor!

Jun 28, 2024 - 01:21
Jun 28, 2024 - 02:16
 0
Ak Parti'yi bitiren hakimler ve savcılar!

YUSUF İNAN YAZDI...

Ak Parti'yi bitiren hakimler ve savcılar!

Ak Parti, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yaşadığı hezimeti defalarca masaya yatırdı ama çözüm üretemedi. Halbuki çözüm aramaya bile gerek yok.

Adliyelerdeki hakimlerin ve savcıların kurduğu rant ve rüşvet sistemine projektör tutsalar, Ak Parti'deki erimenin kaynağına ulaşabilirlerdi.

Adalet dağıtması için yetki verilen hakimler yasaları çiğniyor, zenginleşiyor. Adaleti unutup Türk Milleti'ni Ak Parti ve Başkan Erdoğan'a düşman ediyorlar.

Ak Parti yönetimi bu durumu görmüyor olabilir mi?

Adalet Bakanları ne yapıyor?

HSK ne yapıyor?

Neden adliyelerde adaleti sağlayamıyorlar?

Adalet Bakanlığı'na, HSK'ya, CİMER'e, Ak Parti Genel Merkezi'ne, Ak Masa'ya hukuksuzlukları ihbar ediyorsunuz, klişe bir cevap alıyorsunuz.

"Hiçbir organ, makam, merci veya kişi, yargı yetkisinin kullanılmasında mahkemelere ve hakimlere emir ve talimat veremez, genelge gönderemez, tavsiye ve telkinde bulunamaz. Hakimler, görevlerinde bağımsızdırlar; Anayasaya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdani kanaatlerine göre hüküm verirler."

Amenna!

Peki; komisyon başkanları hakimlere ve savcılara nasıl talimat veriyor?

Komisyon başkanı nasıl cephanelik kuruyor? Adalet Komisyon Başkanı adliyeye 10 milyonluk arabayla nasıl gelebiliyor?

Madem hakimler ve savcılar özgür, neden adliyelerde adalet tecelli etmiyor?

AİHM'in verdiği ihlal kararları ve Türkiye'nin ödeyeceği tazminatlar devletin kasasını boşalttığı gibi Ak Parti ve Başkan Erdoğan'ın arkasındaki halk desteğini de eritiyor.

İş insanı Servet Leventoğlu, hakim Gül Altınok'a bir davada beraat etmesi için 500 bin lira verdiğini, daha sonra birliktelik yaşadığı Gül'ün oğluna ise fabrika hediye ettiğini söyledi.

FETÖ davalarının ünlü savcısı Okan Bato hakkında “FETÖ borsası” raporu: “Orkide Yağları’nın sahibi Ahmet Küçükbay’ı tahliye ettirdi”

HSK’nın, önemli FETÖ soruşturmalarını yürüten Okan Bato hakkında “FETÖ borsası” soruşturması yaptığı basına yansımıştı. HSK raporundan iki tanık ifadesi ortaya çıktı. Orkide Yağları ve Küçükbay şirketler grubunun sahibi Ahmet Küçükbay’ın tahliyesiyle ilgili ifade veren Hakim Alev Özcan: “Funda Hanım, Bato’nun Küçükbay'ın etkin pişmanlık kapsamında ifade vereceğini bu nedenle adli kontrolle serbest bırakılmasını istediğini söyledi. Başsavcı Mustafa Doğru, 'Ankara’dan böyle bir talep geldiği konusunda hiçbir bilgim yok. Dosya kapsamı neyi gerektiriyorsa onu yapın' diye karşılık verince Funda Hanım, Küçükbay ve beraberinde tahliye edilen isimler hakkında yakalama kararı verdi. Bu karardan bir süre sonra Funda Hanım’ın yetkileri elinden alınarak başka bir mahkemede görevlendirildi. Bato, yetki değişikliği kararının yaptığı işlem nedeniyle değil Funda Hanım’ın özel hayatı nedeniyle verildiğini söyledi.”

FETÖ davalarının ünlü savcısına “FETÖ borsası” iddianamesi: “Mal varlığındaki artış tasarruf edilebilir rakamın on katından fazla…”

Önemli birçok FETÖ soruşturmasını yürüten eski İzmir Cumhuriyet Başsavcı vekili Okan Bato hakkında HSK tarafından yürütülen “FETÖ borsası” soruşturması sonrası Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “haksız mal edinme” suçlamasıyla iddianame hazırlandı.  Bato hakkındaki iddianameden: “Mal varlığındaki artış tasarruf edilebilir rakamın on katından fazla…

İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili olduğu dönemde adı "FETÖ Borsasıyla" anılan Okan Bato Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcısıyken Erzincan’a cumhuriyet savcısı olarak atanmıştı. Bato'nun aldığı rapor bittikten sonra emekliliğini verdiği iddiası yargı camiasında en çok konuşulan konu oldu. 151 Sayfadan oluşan raporda Okan Bato hakkında 11 ayrı iddia yer alıyor.

Örnekleri çoğaltmak mümkün...

Türk Milleti bu hakimlerden adalet bekliyor!

Bu hakimlerin ve savcıların görev yaptığı adliyelerde adalet tecelli eder mi?

Kararı Başkan Erdoğan, Adalet Bakanlığı, Ak Parti yönetimi ve HSK versin.

Bu adaletsiz sistem  bana tanıdık geliyor...

28 Şubatçı generaller de Türk Milleti'ne benzer bir süreci yaşatmışlardı.

Sonları berbat oldu!

Umarım bu hakimler ve savcılar, Ak Parti ve Başkan Erdoğan'ın arkasındaki halk desteğini  tamamen yok ettikten sonra,  Ak Parti İl, ilçe Başkanlarını, Ak Parti milletvekili ve bakanları da yargılamaya kalkmazlar...

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow