CHP'li Belediyelerde Skandallar Ortaya Çıkmaya Başladı!

Istakoz değil, Ahtapot ve kaburga yenildi, şarap su gibi aktı.

May 9, 2024 - 04:09
May 9, 2024 - 04:38
 0
CHP'li Belediyelerde Skandallar Ortaya Çıkmaya Başladı!

YUSUF İNAN YAZDI...

CHP'li Belediyelerde Skandallar Ortaya Çıkmaya Başladı!

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde büyük zafer kazanan CHP, zafer sarhoşluğu mu yaşıyor? CHP'li belediye başkanlıklarından skandal haberler gelmeye devam ediyor.

TBMM Genel Kurulu'nda, bugün AKP ve CHP arasında "belediyelere eş, dost, akraba atama" tartışması yaşandı.

AKP Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta'nın CHP'li Belediye Başkanlıklarındaki atamalarla ilgili açıklamaları CHP grubunu bile şaşırttı.

İşte Leyla Şahin Usta'nın söyledikleri:

Hiç merak etmesinler, komisyonlarımız çalışıyor, kanunlarımız geliyor, biz de ülkenin ve milletin sorunlarıyla ilgili her türlü çalışmamızı devam ettiriyoruz. 'Liyakat ve ehliyet' denilince, atamalar akla geliyor, biraz bunlara girelim isterseniz. 'Aile belediyeciliği' kavramı diye yeni bir kavram gelişti.

31 Mart yerel seçimleri sonrasında CHP belediyelerindeki ehliyet ve liyakatli aile atamalarından birkaç örnek vermek istiyorum. Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel'in eşi Duygu Adıgüzel, Çekmeköy'de başkan yardımcılığına atandı. Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un kızı Tutku Kurt Bayyurt ise Çankaya’da başkan yardımcılığına getirildi.

İstanbul Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun’un eşi Filiz Coşkun, Kültür İşleri Müdürü olarak atandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı’na, Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Osman Bartal’ın eşi Hülya Bartal atandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in yeğeni Furkan Bozbey, şehirdeki kentsel dönüşüm, imar ve inşaat işlerinden sorumlu olan belediye şirketi BURKENT Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Yine, Bursa'da, aynı Belediye Başkanı, baldızı olan Sezen Uğurlu’yu daire başkanı olarak atadı.

Yine CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala’nın eşi Şafak Pala, Bursa Büyükşehir Belediyesine daire başkanı olarak atandı. Yine, Bursa Büyükşehir Belediyesi CHP meclis üyesi Yalçın Işıkyıldız’ın eşi Pınar Işıkyıldız da Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı görevine atandı.

CHP Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun kayınbiraderi Hamza Çam ile bacanağı Mustafa Orman’ın Belediye Başkan Yardımcıları olarak atandığı da notlarımız arasında. Bunlar ehliyet ve liyakat atamaları, takdir ediyoruz, görüyoruz. Burada hep ehliyet ve liyakatten konuşanların biraz gündemlerine bu meseleleri almasının faydalı olacağını, milletin faydasına olacağını düşünüyorum.

Görünen o ki, Ak Parti CHP'li Belediye Başkanlıklarını takibe almış. Tüm atamaları incelemişler ve rapor haline getirmişler, İzmir hariç!

AKP Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta'nın saydığı aile, akraba atamaları listesinde İzmir'in olmaması şaşırttı. Halbuki İzmir'deki CHP'li Belediye Başkanlıklarında çok daha fazlası var.

Ak Parti'nin İzmir teşkilatları ve İzmir Milletvekilleri uyumuş olabilir mi?

İzmir'de yer yerinden oynuyor, Ak Parti'nin İzmir teşkilatları ve İzmir Milletvekilleri ortada görünmüyor.

Geçtiğimiz günlerde KENT A.Ş' nin iflas tartışmaları ve çalışanların maaşlarını alamamasıyla gündeme gelen CHP'li Karşıyaka Belediye Başkanlığı haciz şokuyla sarsıldı.

Büyük skandal…

CHP'lilere gündeme bomba gibi düşecek şatafatlı saray ziyafeti…

Ahtapot ve kaburga yenildi, şarap su gibi aktı.

Büyük bir skandal İzmir'in gündemine bomba gibi düştü. CHP'li isimlerin katıldığı gösterişli bir saray ziyafeti büyük tepkilere neden oldu. Urla Belediyesi meclis toplantısında Enginar Festivali'nin Karantina Adası'ndaki tarihi tahaffuzhanede düzenlenen gala yemeği, sadece belirli bir zümreye hitap ettiği gerekçesiyle sosyete yemeği olarak nitelendirilerek eleştirilere maruz kaldı.

CHP'li Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan'ın öncülüğünde hafta sonu düzenlenen özel yemek, halkın dışında kalmış ve katılım sınırlı tutulmuştu. Ancak ortaya çıkan detaylar skandalın boyutunu ortaya koydu. Özel yemekte CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP Genel Başkan Yardımcıları Deniz Yücel ve Murat Bakan, ayrıca CHP'li Aykut Erdoğdu'ya Büyükşehir'e genel sekreterlik teklif edilmesi planlanan isimler arasında yer aldı. Eski milletvekili Alaattin Yüksel'in de bulunduğu bu "seçkin zümre" adeta saray ziyafeti çekti.

Halk arasında büyük tepkilere neden olan bu olay, CHP'liler arasında da tartışmalara yol açtı ve kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

İzmir medyasının gerçekleri yazamama sorunu nedeniyle İzmir'de gerçekte ne olup bittiği bilinmiyor.

Ak Parti İzmir Teşkilatları ve İzmir Milletvekilleri halkın arasına karışabilse, CHP'li Belediye Başkanlıklarında yaşanan skandallara müdahil olabilseler, İzmir daha huzurlu ve mutlu bir kent olabilir.

Gerçeklerin gizlendiği İzmir, yıllardır böyle. Benzer durumun Türkiye genelinde ortaya çıkması, CHP'nin bu işi yürütemeyeceği kanaati oluşturma başladı.

Ak Parti çöküyor, dağılıyor derken, CHP'de mi, çözülecek?

Bu fotoğraftan sıkılan İmamoğlu yeni bir parti mi kuracak?

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow