Şehit Sözleşmeli Er Adem Kel Hatay'da son yolculuğuna uğurlandı

Er Adem Kel Hatay'da son yolculuğuna uğurlandı

Feb 14, 2024 - 22:31
 0
Şehit Sözleşmeli Er Adem Kel Hatay'da son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Sözleşmeli Er Adem Kel Hatay'da son yolculuğuna uğurlandı

YEREL GÜNDEM / HATAY

Hatay'ın Hassa ilçesinde, 3. Komando Tugay Komutanlığı personel ve malzeme sevki sırasında meydana gelen araç kazasında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Ulaştırma Sözleşmeli Er Adem Kel, son yolculuğuna uğurlandı.

Hassa Devlet Hastanesi'nden alınan şehit Adem Kel'in naaşı, helallik için Arpalıuşağı Mahallesi'ndeki baba evine götürüldü. Ardından, Arpalıuşağı Mahalle Mezarlığı'nda cenaze töreni düzenlendi. İl Müftüsü Mevlüt Topçu'nun kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, toprağa verildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Hatay Valisi Mustafa Masatlı, milletvekilleri, belediye başkanları, askeri ve mülki erkan ile birçok vatandaş katıldı.

Milli Savunma Bakanlığı, kaza sonrasında yaptığı açıklamada, 3. Komando Tugay Komutanlığı'na ait bir aracın sevkiyat esnasında kaza yaşandığını ve yaralanan Ulaştırma Sözleşmeli Er Adem Kel'in tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu belirtmişti. Şehit Adem Kel'in vatan uğruna verdiği bu kutsal görev, Türkiye'nin yüreklerinde derin bir acıyla ve minnetle hatırlanacak.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow