Zelenskiy açıkladı, barış zirvesi 15 ve 16 Haziran'da!

Uluslararası Barış Zirvesi - Küresel Bir Zirve

May 2, 2024 - 23:11
 0
Zelenskiy açıkladı, barış zirvesi 15 ve 16 Haziran'da!

Uluslararası Barış Zirvesi - Küresel Bir Zirve

YEREL GÜNDEM / KİEV

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, bugünlerde İsviçre ile birlikte Zirve için davetlerin yönlendirilmesini tamamladıklarını duyurdu. Zirve'nin belirli tarihleri - 15 ve 16 Haziran. Bu, adil bir barışın yeniden tesis edilmesi için gerçek bir fırsatın başlangıcı olacak.

Zelenskiy, "Hepimizin anlaması gerekiyor ki, yalnızca küresel bir güç Rusya'yı barışa zorlayabilir ve bu nedenle, İsviçre'deki Zirve'ye ve ilgili iletişime en fazla katılımcıyı çekmek için çalışıyoruz." dedi. Ayrıca, Putin'in bu çalışmayı, çabaları bozmak için farklı manipülasyonlar ve teröristlerinin saldırıları ile zorlayacağını da vurguladı.

"Tüm pozisyonlarımız - savaşta, diplomaside ve bilgi alanında - şu anda aynı derecede güçlü olmalı. Sonuçlarımızı ilerletmek ve yaklaştırmak için, işgalcilerin bize baskı yapma ve kendileri için kazanma yeteneklerini kaybetmeleri gerekir." diyen Zelenskiy, gücün, olanakların, silahların ve ortakların birlikte çalışması gerektiğini vurguladı.

Ukrayna Devlet Başkanı, "Ukrayna ile her birimize teşekkür ediyorum! Ukrayna için savaşan ve çalışan herkese teşekkür ediyorum! Normal bir yaşamı Rus darbelerinden sonra yeniden tesis eden ve Rusya'nın bu savaş için gerçek sorumluluğunu yaklaştıran herkese teşekkür ediyorum - bağımsızlığımızı kesinlikle savunacağımız bir savaş." şeklinde konuştu.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow