CHP’de Koray Ükünç Rahatsızlığı… Genel Merkeze Şikayet Edildi

Genel Merkeze Şikayet Edildi

Jun 3, 2024 - 00:21
 0
CHP’de Koray Ükünç Rahatsızlığı… Genel Merkeze Şikayet Edildi

CHP’de Koray Ükünç Rahatsızlığı… Genel Merkeze Şikayet Edildi

YEREL GÜNDEM / İZMİR

CHP Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun sürpriz bir şekilde Mer-Bel şirketine genel müdür olarak atadığı İyi Parti İzmir İl eski Başkanı Koray Ükünç, partide huzursuzluk yarattı. Ükünç’ün CHP’lilere kötü davrandığı, dışladığı ve İyi Parti referanslılara öncelik verdiği iddiaları, CHP’li meclis üyeleri ve partililer tarafından Genel Merkeze iletildi.

CHP’lilerden Genel Merkeze Şikayet

CHP’li meclis üyeleri ve partililer, Genel Başkan Özgür Özel ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek’e şikayette bulunarak, "Ükünç, Mer-Bel’i adeta İyi Partililerin üssüne çevirdi. CHP’lilere kötü davranıyor" ifadelerini kullandı. Bu durum, CHP içinde ciddi bir rahatsızlık yaratırken, partililer Ükünç'ün tutumunun kabul edilemez olduğunu belirtti.

Ersagun Yücel İlişkisine Tepki

Koray Ükünç’ün Mer-Bel şirketinin genel müdürlüğüne getirilmesinde, Başkan Nilüfer Çınarlı Mutlu ve eşi Necip Mutlu ile yakın arkadaş olan İyi Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Ersagun Yücel’in etkili olduğu iddia edilmişti. Şikayetçi CHP’liler, bu bağlantıya da dikkat çekerek, “Burayı İyi Parti mi yönetecek yoksa CHP mi?” sorusunu gündeme getirdi. Bu ilişkiler ağı, CHP içerisinde daha büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Parti İçinde Gerginlik

Koray Ükünç’ün Mer-Bel’deki yönetim tarzı ve partililere karşı tutumu, CHP içinde gerginliğe neden oldu. Partililer, Ükünç'ün CHP'nin değerlerine ve ilkelerine uygun hareket etmediğini savunarak, bu durumun düzeltilmesi için Genel Merkez’in müdahale etmesini talep etti. Genel Merkez’in bu konuda nasıl bir adım atacağı ve Ükünç’ün geleceği merakla bekleniyor.

CHP İzmir’de Bekleyiş

CHP İzmir teşkilatında yaşanan bu gelişmeler, partililer arasında büyük bir huzursuzluk yaratmış durumda. Genel Merkez'in konuya nasıl bir çözüm getireceği ve Ükünç’ün Mer-Bel’deki pozisyonunun devam edip etmeyeceği, önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. CHP İzmir teşkilatının, bu süreçte birlik ve beraberliği koruyarak hareket etmesi gerektiği vurgulanıyor.

www.yerelgundem.com

Kaynak: ErhanGulenc.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow