CHP'li Atila Sertel: "İzmir Halkı Güven Duymak İstiyor"

CHP’li Sertel, adaylık sürecinde ön seçimin önemine vurgu yaptı

Dec 3, 2023 - 20:40
 0
CHP'li Atila Sertel: "İzmir Halkı Güven Duymak İstiyor"

CHP'li Atila Sertel: "İzmir Halkı Güven Duymak İstiyor"

YEREL GÜNDEM / İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Atila Sertel, Ege Telgraf'ta yaptığı çarpıcı açıklamalarda ön seçim sürecine vurgu yaptı ve İzmir halkının güven duymak istediğini ifade etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan 27. Dönem CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Ege Telgraf WEB TV'de katıldığı "Seçim Sizin" programında önemli açıklamalarda bulundu. Sertel, aday adaylığı sürecini değerlendirirken ön seçim konusuna vurgu yaparak, "Bu da benim sorunum değil" dedi.

Sertel, CHP içindeki değişimin üyelerin özgür iradeleriyle gerçekleştiğini belirterek, genel başkanın üyelerin katılımıyla seçildiğini hatırlattı. "Üyeler, özgür iradeleriyle değişimi sağladılar ve bu demokratik süreçte genel başkanı seçtiler." diyen Sertel, belediye başkanlığı için de aynı demokratik sürecin işlemesi gerektiğini ifade etti.

Sertel, İzmir halkının güven duymak istediğini ve bu güvenin sağlanması için ön seçimin önemine vurgu yaparak, "İzmir halkı demokrat, çağdaş, laik, yurtsever, milliyetçi, Atatürkçü insanlar. Aynı zamanda hizmete de önem veren insanlar. Ben İzmir halkında o güveni sağladığımı düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Ön seçim veya anket yerine üyelerin tercihine güvenilmesi gerektiğini belirten Sertel, İzmir'in ve CHP'nin demokrasiyle taçlanmasını istediğini ifade etti. Aday adaylarının torpil aramaması gerektiğini belirten Sertel, "Üyenin seçimiyle gelen bir adayın 120 bin kişiyle yürümek, arkanda bir dayının olduğunu hissederek yürümek arasında çok büyük fark var." dedi.

Sertel, İzmir'deki tarımın desteklenmesi gerektiğine de vurgu yaparak, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin tarıma verdiği desteğin artırılması gerektiğini söyledi.

Son olarak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yapılacak seçimde tasarrufa önem verilmesi gerektiğini ve aday adaylarının rantiyecilere karşı durmaları gerektiğini belirten Sertel, halkın belediyeciliğini yapacaklarını sözlerine ekledi.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow