Siyasi ideoloji iflas etti, Türk Milleti kazandı!

Turhan Çömez'i, Ekrem İmamoğlu ve Başak Demirtaş ile birlikte görebilirsiniz...

Feb 16, 2024 - 01:24
Feb 16, 2024 - 01:38
 0
Siyasi ideoloji iflas etti, Türk Milleti kazandı!

YUSUF İNAN YAZDI...

Siyasi ideoloji iflas etti, Türk Milleti kazandı!

Siyaset baş döndürücü hızıyla devam ederken, siyasetçiler değişime direniyor. Siyasi partiler genel başkanlarını değiştiremiyor. Genel Başkanlar, defalarca belediye başkanı, milletvekili olanların yerine farklı bir aday belirleyemiyor. Başkan adayı, milletvekili gösterilmeyenler zehir zemberek açıklamalarla istifa ediyor.

Bu nedenle, Türk siyaseti paramparça.

Sağ doğurdu, onlarca sağ parti var.

Sol doğurdu, onlarca sol parti var.

Başbuğ Türkeş'in Ülkücüleri kırk parça. 

Olmayan Kürt sorununu savunan iki siyasi parti vardı, üçüncüsü yolda.

Türk Milleti şaşkın!

Vatandaş siyasi manzaraya bakıyor, TBMM'ye giremeyen siyasi  parti genel başkanlarına bakıyor, ne diyeceğini, ne yapacağını bilemiyor.

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi bu manzarayı gören belediye başkan adaylar parti kimliklerini ve asırlık siyasi ideolojilerini geri plana atarak halkın arasına karışmaya çalışıyor.

Siyasi parti genel başkanları utanmasa, onlar da aynı şekilde parti amblemlerini  kaldırıp siyaset yapmak isteyecek ama parti amblemleri buna izin vermiyor. 

Ankara'da Ülkücü Mansur Yavaş CHP'nin adayı, rozetsiz bir kampanya yürütüyor.

İstanbul'da, Ülkücü kökenli, sağ görüşlü bir aileden gelen, camiye, cuma namazlarına giden, Kur'an okuyan CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nu herkes sahipleniyor.

Halk İmamoğlu'nu Türkiye'nin kurtarıcısı olarak görüyor. 

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanırsa, ilk hedefi Cumhurbaşkanlığı olur.

Kaybederse, yeni bir siyasi parti kurarak Türkiye'nin gelecek 25- 30 yılına damgasını vurur.

İmamoğlu da rozetsiz siyasetçilerden biri olarak kampanya yürütüyor. 

Ekrem İmamoğlu için rozetsiz lider bile diyebilirsiniz.

İzmir'de Hamza Dağ, CHP'nin kalesinde parti kimliğini ikinci planda bırakarak halkın arasında dolaşıyor. İzmir'de ikinci dikkat çeken isim AKP'nin Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı. O da kimliksiz ve rozetsiz bir şekilde İzmir sokaklarını karış karış geziyor. Her kapıyı çalıyor. İkinci bir Işılay Saygın edasıyla tüm STK'ları ziyaret ediyor.

Büyük de ilgi görüyor.

*

İzmir'de bir diğer dikkat çeken aday MHP'nin Foça Belediye Başkan adayı Taner Acar. Taner Acar siyasi danışmanları olmamasına rağmen Foça'da büyük dalgalanma meydana getirmiş görünüyor. 

Hem de Ak Parti desteği olmadan! 

Ülkücü Selçuk Özdağ, Manisa'da rozetsiz siyaset yapmanın rahatlığını yaşıyor. Manisa sokaklarında herkes Selçuk Özdağ'ı konuşuyor. Ülkücüler, Ak Partililer hatta CHP'liler Selçuk Özdağ'ın etrafında toplanıyor.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı çalışanları  belediye başkanlığını Selçuk Özdağ'ın kazanması durumda bir sorun yaşamayacaklarına inanıyor.

İşte siyaseti halk için yapmanın faydaları. Selçuk Özdağ Ak Parti'den siyasete girdiğinde Manisa'da gitmediği köy, mahalle ve ev bırakmamıştı. Manisa'daki tüm STK'lar Selçuk Özdağ'a sempatiyle bakıyor. Bürokrasi Selçuk Özdağ'a saygı duyuyor.

Selçuk Özdağ da bu durumu bildiği için Manisa'yı açık farkla kazanacağını düşünüyor.

Sadece, Balıkesir'de, mevcut başkan Yücel Yılmaz parti rozetiyle halkın arasında dolaşıyor. Tüm çalışmalarını Ak Parti'nin bayrağı altında, çok büyük bir kampanya yürütüyor.

Yücel Yılmaz, dev reklam bütçesiyle tüm internette, tüm Balıkesir ili, ilçesi, köy ve mahallelerinde  gülümseyen reklam görselleriyle boy gösteriyor.

Yücel Yılmaz, Balıkesir halkı tarafından seviliyor, ilgi de görüyor ama Balıkesir'in sahil ilçelerindeki arıtma tesislerinin yetersizliği nedeniyle tüm sahile yayılan kanalizasyon kokuları, denizi kirleten kanalizasyon atıkları, bölgeyi kokan şehir İzmir'e benzetiyor. 

Balıkesir'de CHP'nin adayı Ahmet Akın da parti amblemiyle donatılmış araçlarla sevilen müzikler eşliğinde bir kampanya yürütüyor.

Ahmet Akın, Yücel Yılmaz'ın halkın arasında gezen, gülümseyen yüzüne karşı, CHP amblemli araçları sahaya sürüyor.

İYİ Parti'nin tartışılan imajı, Turhan Çömez gibi etkili bir siyasetçiyi Balıkesir'de silikleştiriyor. 

1 Nisan 2024 sabahı Turhan Çömez'i, Ekrem İmamoğlu ve Başak Demirtaş ile birlikte yeni bir siyasi oluşumun içinde görürseniz şaşırmayın!

Şimdilik bu kadar!

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow