Türkan Saylan Ekibi Selçuk Bayraktar ve Hamza Dağ'ı istemiyor!

Türkan Saylan ekibi Ak Parti'yi de, CHP'yi de, DEM'i de, İYİ Parti'yi de, MHP'yi de yutmaya hazırlanıyor!

Dec 20, 2023 - 11:17
Dec 24, 2023 - 04:35
 0
Türkan Saylan Ekibi Selçuk Bayraktar ve Hamza Dağ'ı istemiyor!

YUSUF İNAN YAZDI

Türkan Saylan Ekibi Selçuk Bayraktar ve Hamza Dağ'ı istemiyor!

Yazının başlığını abartılı bulabilirsiniz ama değil. Türkan Saylan ekibini iyi tanıyorum. O nedenle siyasi arenadaki hamlelerini de görüyorum. Siyasetçi değilim. Ak Parti'nin veya diğer siyasi partilerin içindeki çekişmelerin de tarafı değilim. Sadece siyasi analiz yapıyorum.

Türk siyasetinin ve İzmir'in önemli ismi Işılay Saygın'ı bilmeyen yoktur. Işılay Saygın kaliteli bir insandı. İyi bir siyasetçiydi.

Ruhu şad olsun.

Işılay Saygın siyasete ara verdiği dönemde Yerel Gündem Gazetesi'nin ofisinde çalışırdı. Tüm görüşmelerini de Yerel Gündem'de yapardı. Işılay Saygın ile ilgili tüm davetler, iletişim talepleri, Yerel Gündem'in telefon ve faks numarasından iletilirdi. O yıllarda en önemli iletişim aracı telefon ve faks idi.

Türkan Saylan da bir çok defa Yerel Gündem'in telefonları üzerinden Işılay Saygın ile konuşmuştur.

Türkan Saylan'ın Işılay Saygın'a saygısı inanılmazdı. Onların telefonda konuşmalarını dinlerken şok olurdum. Sanki Işılay Saygın bir kraliçe, Türkan Saylan da kraliçenin etrafındaki hizmetkarlardan biri.

Işılay Saygın'ı sadece Türkan Saylan aramazdı. Türkan Saylan ekibinin önemli isimleri de arardı. Onlar da Işılay Saygın'a büyük saygı gösterirlerdi.

Işılay Saygın ve Bilal Doğan partilerinden Yerel Gündem'in ofisine noter çağırarak istifa etti.

Ben Işılay Saygın'ın Ak Parti'ye katılmasını istiyordum. Işılay Saygın'ın partisinden istifa etme nedeni de Ak Parti'ye katılma düşüncesiydi.

Ak Parti ise Işılay Saygın'ın şanına yakışır bir davet yapmıyordu.

Aracılar gelip gidiyor, Işılay Saygın'ın Ak Parti'ye katılımı gerçekleşmiyordu.

Buna, Işılay Saygın'ın üzerinde önemli etkiye sahip Türkan Saylan ve ekibinin de katkısı yok değildi. Türkan Saylan ve ekibi Işılay Saygın'ın Ak Parti'ye katılmasına karşı çıkıyordu. Bana da içten içe kızıyorlar, "Sayın Bakan'ın kafasını karıştırıyorsun" diyorlardı.

O süreçle ilgili detayları geçiyorum. İleride bu konuda bir kitap yazmayı düşünürsem, o kitapta detaylı yazarım. Şimdilik ön bilgi verdim.

Işılay Saygın birgün Yerel Gündem'in ofisine geldi. “Türkan Saylan ve ekibi Ak Parti'ye katılmamı istiyor. Hocam sen ne düşünüyorsun, ne yapmalıyım?"

Ben de, “Sayın Bakanım aklın yolu bir. Siz hizmet insanısınız. Ak Parti'de olsaydınız, şimdi bir bakanlıkta ülkeye hizmet ediyor olacaktınız. Ak Parti'ye Işılay Saygın ve Burhan Özfatura gibi isimler lazım” demiştim.

Fikir değişikliğinin nedenini sordum. “Benim ekip Ak Parti'nin uzun ömürlü olmayacağını düşünüyordu. O nedenle Ak Parti'ye katılmamı istememişlerdi. Şimdi Ak Parti'nin kalıcı olduğunu gördüler ve Ak Parti'de olmamı istiyorlar. Ben de boş oturmayı sevmiyorum. Ben mecliste değilim, halk sorunlarını bana getiriyor. Ak Parti'de olursam İzmir'in ve İzmirlilerin sorunlarına çare olabilirim. Erdoğan doğrudan davet ederse Ak Parti'ye katılacağım”, demişti.

İlk olarak Işılay Saygın ekibi Buca başta olmak üzere  Türkiye genelinde il ve ilçelerde Ak Parti'ye geçmeye başladı.

Daha sonraki zamanlarda bu konu üzerinde Işılay Saygın ile çok konuştuk. Işılay Saygın'a "Türkan Saylan ve ekibi Ak Parti'ye mi sızmak istiyor" diye sordum.

O da, “Hocam ya sen de istihbaratçı gibi soru soruyorsun, MİT misin, nesin” dedi. (Ben aynı zamanda Işılay Saygın'a bilgisayar kullanmayı öğretiyordum. O nedenle bana “Hocam” diye hitap ederdi.)

"Siyasette partiye sızma diye bir şey olmaz. Benim çizgim belli. Beni destekleyenler de benim çizgimde. Ben halktan biriyim. Namaz kılıyorum, pazartesi ve perşembe oruç tutuyorum. İnançlarıma bağlıyım ama laik, demokratik devletten yanayım. Biz de Ak Parti'de bu kanadı temsil edeceğiz. İlk başta İzmir'in bize verilmesi gerekiyor “ demişti.

Aramızdaki özel konuşmaları vefat ettiği için açıklıyorum. Vefat etmemiş olsaydı, açıklamazdım.

Türkan Saylan ve ekibi o günden sonra tüm Türkiye'de Ak Parti'ye akın etti. Kendilerinin giremediği yerlerde yakın gördükleri isimleri destekledi. Ak Parti Türkan Saylan ve ekibine direnç gösterdi. O nedenle dolaylı katılım gerçekleşti. Birçok il ve ilçede yönetimlere kendi adamlarını yerleştirdiler. İl, ilçe ve meclis üyeliklerine büyük önem verdiler.

Binali Yıldırım belki bilmez, etrafındaki en etkili adamlar Türkan Saylan ekibinin kontrolünde olan isimlerdi.

Türkan Saylan ekibi iş dünyasında da etkindi. Hele İzmir'de etki etmedikleri kurum yok denecek kadar azdı. İzmir medyası hala Türkan Saylan ekibinin etkisinde denilebilir. İzmir siyasetini de bu ekip koordine ediyor.

Türkan Saylan bir ekol değil, bir ideoloji, bir rejimi temsil ediyor.

Seküler bir rejim için çalışıyorlar. Tüm siyasi partilerin içinde faaliyet gösteriyorlar.

Kürt siyasetindeki etkileri inanılmaz boyutlarda. Kürt siyasetinin tüm alt yapısı Türkan Saylan ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Bu ekip, İstanbul ve Türkiye için Ekrem İmamoğlu'nu desteklerken, İzmir'de de Ak Parti'ye Işılay Saygın üzerinden katılan Türkan Saylan'ın manevi kızı olarak bilinen bir ismi destekliyor.

İzmir'de Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'a yönelik itibarsızlaştırma girişimleri ile Selçuk Bayraktar'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilmesine karşı çıkılmasının gerçek nedeni bu!

Türkan Saylan ekibi, Erdoğan sonrasına Ekrem İmamoğlu, Selahattin Demirtaş ve Ak Parti'deki Türkan Saylan'ın manevi kızı ile hazırlanıyor.

17 – 25 Aralık ve 15 Temmuz iyi analiz edilmeli.

Erdoğan sonrasına aday gösterilen Bilal Erdoğan ve Berat Albayrak'ın tasfiye edilişi planlı bir operasyon. Göreceksiniz Hamza Dağ ve Selçuk Bayraktar da tasfiye edilecek.

Hukuk ihlalleri için Ak Parti ve Tayyip Erdoğan'ı suçlamayın!

Türkan Saylan ekibi en çok adliyelerde örgütlü. Çıldırtan hukuk ihlallerinin amacı, Ak Parti ve Başkan Erdoğan'ın arkasındaki halk desteğini eritmek.

Bana hak vermeyin!

Olayları tarafsız gözle değerlendirin, siz de gerçekleri göreceksiniz.

Türkan Saylan ekibi Ak Parti'yi de, CHP'yi de, DEM'i de, İYİ Parti'yi de, MHP'yi de yutmaya hazırlanıyor!

Fazla sürmez!

Türkiye'nin yeni iktidarında Türkan Saylan mührünü göreceksiniz...

Ben tarafsızım!

Gazeteciyim, sadece mevcut durumun fotoğrafını çektim!

İyi olan kazansın!

YUSUF İNAN / YEREL GÜNDEM

www.yerelgundem.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mail: editor@yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow