disscuss print

KURUMSAL HOSTİNG - BAYİ HOSTİNG - COM.TR TESCİLİ - SUNUCU KİRALA - HEMEN TIKLA...!

Çarpıntı şikayetiyle gelen hastanın kalbinden yumruk büyüklüğünde tümör çıktı

Çarpıntı şikayetiyle gelen hastanın kalbinden yumruk büyüklüğünde tümör çıktı_resim
Çarpıntı şikayetiyle Özel Konya Farabi Hastanesi'ne başvuran hasta üzerinde yapılan incelemelerde kalbinde yumruk büyüklüğünde tümör görüldü. Çok nadir görülen miksoma tümörünü Kalp Damar Cerrahı Doç. Dr. Ufuk Özergin, başarılı bir operasyonla çıkardı.

Mehmet Ali E. isimli hastanın çarpıntı şikayetiyle Kardiyoloji kliniğine başvurduğunu belirten Özel Konya Farabi Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ufuk Özergin, yapılan muayene ve tetkiklerinden sonra kalbinde 6 santimetre çapında tıp dilinde miksoma adı verilen bir tümöre rastlandığını anlattı. Bu tümör çeşidinin çok nadir görüldüğünü dile getiren Özergin, "Otopsilerde 10 binde 2 oranında bu tümöre rastlanabiliyor. Ameliyatla alınmazsa tümör parçalarının yerinden kopması sonucu felç ve hatta ölümle sonuçlanabiliyor. Bu yüzden hastamızı riske etmeden derhal açık kalp ameliyatına aldık ve tümörü çıkardık. Hasta, şu an iyi durumda, evinde dinleniyor." şeklinde konuştu.

Ameliyatın ardından tümörün patolojik incelemeye alındığını ve iyi huylu olarak belirlendiğini ifade eden Doç Dr. Ufuk Özergin, "Bu tür tümörler, kalp odacıklarına doğru büyüyor ve dolaşımı engelliyor. Bunun sonucunda da nefes darlığı, çarpıntı, ritm bozuklukları, bayılmalar hatta ani ölümlere dahi neden olabiliyor. Bazen de bu tümörler koparak damarları tıkıyor ve o damarın beslediği organ veya dokuda ciddi sorunlara neden oluyor." dedi.

REKLAM ALANI - SİZE FAYDALI REKLAMLAR TIKLAYABİLİRSİNİZ...

MASAJ DÜNYASI...

ÇOCUK DOKTORUNA DANIŞ ÜCRETSİZREKLAM ALANI - SİZE FAYDALI REKLAMLAR...Bu haber 28/10/2010 12:29 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors

UKRAYNA HAM DANA DERİ İTHALATI