disscuss print

LEVENT PİRİŞTİNA CHP İZMİR ADAY ADAYI

LEVENT PİRİŞTİNA CHP İZMİR ADAY ADAYI_resim

Uluslararası ilişkiler mezunu, işletmeci Levent Piriştina Cumhuriyet Halk Partisi İzmir birinci bölge milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu. 33 yaşındaki Piriştina “ Gençliğin taşıdığı dinamizmi, kişisel azim, inanç ve ilkelerimle bütünleştirerek ülkeme, milletime, İzmir ve İzmirliye hizmeti kutsal görev sayarak, en iyi şekilde yerine getireceğimin sözünü veririm” dedi.

Türkiye’nin göründüğünden farklı ekonomik, siyasal, toplumsal ve kültürel bir süreci yaşadığını, böylesi bir dönemde gençlerin mutlak aktif siyaset içinde yer alması gerektiğini ve bu düşüncenin temsilcisi olarak demokratik hakkını kullandığını belirten Levent Piriştina şu açıklamada bulundu:

“ Türkiye çift kutuplu bir yapılaşmaya doğru gitmektedir. Bakış açısına göre; belirli bir kesim mutlu olduğunu varsayarken, diğer tarafta geniş bir kitlenin özellikle işsizlik, geçim sıkıntısı, yokluk, özgürlükler üzerindeki baskı ve kısıtlılıktan yakındığı acı gerçektir. Türkiye’nin bugünkü yapısı içinde tüm vatandaşları kapsayan, mutlak eşitliğe dayanan, hak ve hukuk anlayışını ön planda tutan, kişilerin yaşam refahı ve özgürlüğünü aynı anda sunan yeni yönetim biçimi ve yöneticilerine gereksinim olduğu açıkça ortadadır.

Bu bağlamda; Cumhuriyet ilkeleriyle yoğrulmuş, katıksız hukuk devletinden yana, dünyayı tanıyan, bilen, kendini yetiştirmiş gençler, siyasal yaşamımızın yeni yüzü ve gücü olmalıdır.

İzmir’de doğmuş, yetişmiş ve daha mutlu yarınların özlemindeki bir sosyal demokrat, CHP’nin neferi olarak devletin yasama çatısı altında çalışmaya her yönüyle hazırım. Büyüklerimden aldığım aile ve toplum terbiyem, ülkeme ve millete bağlılığım, geleceğe yönelik refahı ve mutlulukları yaratmayı hedef belirleyen CHP’nin bir üyesi olarak demokratik yarışta seçilme hakkını kullanıyorum”


REKLAM ALANI - SİZE FAYDALI REKLAMLAR...


Bu haber 23/03/2011 08:46 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Sayfalar: 1
Authors